Obhajoba! Lukáš Klimeš je opět brankářem sezony

Foto: Hana Řezníčková, hokejprerov.cz

Sportovní manažeři rozhodli: na základě jejich hlasování získává cenu pro nejlepšího gólmana uplynulé prvoligové sezony přerovský Lukáš Klimeš.

partneři českého hokeje

Na druhém místě skončil chomutovský Dominik Pavlát, o třetí příčku se podělili kadaňský Jakub Neužil a českobudějovický Milan Klouček.

Klimeš získal cenu pro nejlepšího brankáře Chance ligy už v předešlém ročníku. Právě tehdy začala ve druhé nejvyšší soutěži tradice udílení individuálních trofejí, kterou organizuje pod záštitou BPA web hokej.cz.

Klimeš je tedy zatím jediným gólmanem, kterému se tohoto individuálního ocenění dostalo. Loni byl navíc zařazen i do All-Star týmu.

Krátce poté podepsal smlouvu s Kometou, za kterou v této sezoně naskočil do čtyř utkání. Do Přerova měl ovšem dál střídavé starty.

Celkem letos za Zubry odehrál 28 zápasů. A měl fenomenální statistiky: byl jasně nejlepším gólmanem v úspěšnosti zákroků (94,22 %), současně měl nejnižší průměr inkasovaných gólů (1,66 G/Z).

Hned čtyřikrát udržel nulu. Málem i skóroval – rád totiž zkoušel při soupeřově hře bez brankáře trefit odkrytou klec. A v utkání s Motorem chybělo jen pár centimetrů ↓

Nejdůležitější je ale jeho poměr výher (21) a proher (5). Právě Klimeš byl základním stavebním kamenem úspěšné sezony Přerova, který skončil druhý. Výborně si vedl i jeho parťák Michael Petrásek. Byla to jednoznačně nejsilnější brankářská dvojice v lize.

Nejlepší brankáři Chance ligy

2019/2020 – Lukáš Klimeš (Přerov)
2018/2019 – Lukáš Klimeš (Přerov)

Individuální ceny v Chance lize za sezonu 2019/2020

Cena Tomáše Zelenky: ?
Nejlepší brankář:
Lukáš Klimeš (HC ZUBR Přerov)
Nejlepší obránce: ?
Nejlepší útočník: ?
Nejlepší junior: ?
Nejlepší trenér: ?
All-Star tým: ?
Cena za oddanost hokeji: ?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz