Obrana Jihlavy je kompletní: poslední posilou Krenželok

Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Obránce Daniel Krenželok, který letos působil ve Vítkovicích a v Kometě, stráví příští sezonu v Chance lize. Na roční smlouvě se dohodl s Jihlavou.

partneři českého hokeje

„Potřebovali jsme posílit obranu. Proto jsme na tom intenzivně pracovali několik týdnů. Příchodem Dana máme obranu pohromadě,“ uvedl pro hcdukla.cz jednatel Bedřich Ščerban.

Zadní řady Jihlavy, která nezvládla minulou sezonu a skončila až devátá, projdou výraznou obměnou. Skončili Jan Pohl (Sokolov), Jan Holý (Litoměřice), Václav Půža (Žďár n/S) nebo Robin Staněk (neznámo).

Naopak posilami se kromě Krenželoka stali ještě Daniel Bukač s Filipem Eliášem a Janem Strejčkem. Návrat z Polska potom ohlásil ranař Vlastimil Bilčík.

191 centimetrů vysoký Krenželok má potenciál hrát v první obranné dvojici. Letos pomáhal na střídavých startech Havířovu a Třebíči – v sedmi zápasech zazářil šesti body (3+3). A co extraliga? Tam měl po 36 utkáních za Vítkovice a Kometu bilanci 2+5.

Na svůj věk (je mu 22) má dost zkušeností, mezi muži odehrál už čtyři sezony. Kromě toho se zúčastnil vrcholných mládežnických akcí včetně juniorského mistrovství světa v Montréalu.

A co další novinky z jihlavské kádru?

Zůstat by mohl útočník Tomáš Jiránek, který má za sebou těžkou sezonu ovlivněnou zraněním (31 utkání, 7+7). Zatím je bez smlouvy, ale... „Jednání by mohlo dospět do zdárného konce," píše se na webu Dukly.

Aktuální kádr HC Dukla Jihlava

Brankáři: Jan Brož, Ondřej Chaloupek, Filip Maláč.

Obránci: Vlastimil Bilčík, Daniel Bukač, Jakub Černohorský, Adam Dvořák, Filip Eliáš, Daniel Kolář, Daniel Krenželok, Lukáš Mareš, Jan Strejček.

Útočníci: Vítězslav Brož, Tomáš Čachotský, Patrik Čermák, Jiří Fronk, Tomáš Harkabus, Tomáš Havránek, Kryštof Hrala, Jakub Illéš, Miroslav Juda, Peter Lichanec, Matěj Pekr, Michal Poletín, Josef Skořepa, Matěj Zadražil.

Foto: Jiří Koutník, hstrebic.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz