Obránce Jakub Nakládal byl z Ufy vyměněn do Spartaku Moskva, KHL nově okusí Michal Vondrka

29. května 2012, 13:39

ČTK hokej.cz

Reprezentační obránce Jakub Nakládal (na snímku) bude v příští sezoně Kontinentální ligy oblékat dres Spartaku Moskva, který ho získal z Ufy výměnou za slovenského beka Ivana Baranku. Dosavadní Nakládalův zaměstnavatel dnes informoval o výměně na svém webu. Ve Slavii pak končí produktivní útočník Michal Vondrka, jenž bude v nadcházejícím ročníku rovněž hrát v KHL.

Plekanec Chance liga

Bronzový medailista z nedávného mistrovství světa ve Stockholmu a Helsinkách působil v Ufě od loňského října, kdy do týmu Salavat Julajev odešel z Pardubic. S klubem podepsal smlouvu do konce dubna 2013.

Za Ufu nastoupil k 32 zápasů základní části KHL, v nichž si připsal jeden gól a sedm asistencí. V play off zaznamenal v šesti utkáních jednu branku. Jeho tým vypadl hned v úvodu bojů o Gagarinův pohár s Kazaní. Jeho nový tým Spartak do play off vůbec neprošel, když obsadil v Západní konferenci první nepostupové deváté místo.

Michal Vondrka končí ve Slavii a míří do Kontinentální ligy

Michal Vondrka opouští Slavii. Členovi bronzového českého týmu na nedávném mistrovství světa ve Švédsku a Finsku končí v pražském celku smlouva a rozhodl se odejít do Kontinentální ligy. Generální manažer, trenér a spolumajitel Slavie Vladimír Růžička to uvedl na klubovém webu.

Třicetiletý Vondrka se do Slavie vrátil v listopadu loňského roku po krátkém a nepříliš úspěšném angažmá ve finském Oulu. Okamžitě navázal na předešlé čtyři sezony a stal se nejproduktivnějším hráčem týmu.

Ve 30 zápasech základní části nasbíral 31 kanadských bodů za 14 branek a 17 asistencí. Dalších devět bodů si připsal ve dvanácti duelech skupiny o udržení. Kam extraligový šampion z roku 2008 zamíří, není známo. Podle neoficiálních informací se o něj zajímá nováček KHL Lev Praha.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz