Obránce Kovář opouští farmu Ocelářů, bude hrát za Duklu Trenčín

Foto: Kateřina Velčovská, hcf-m.cz

18. října 2018, 13:10

Václav Jáchim

V minulé sezoně stihl 21 extraligových utkání za Třinec, letos Lukáš Kovář zatím nosil dres farmy Ocelářů ve Frýdku-Místku. Robustní obránce teď vyráží na první zahraniční angažmá kariéry, bude hrát za slovenskou Duklu Trenčín.

Nový fanshop

Jak uvádějí stránky Dukly, Kovář míří do Trenčína i v souvislosti s tím, že účastníkovi slovenské Tipsport extraligy aktuálně chybějí někteří zranění beci. Kovář by měl kádr posílit, v Dukle bude prozatím hostovat do konce listopadu. Možností je prodloužení spolupráce na následné období.

V letošním ročníku hrál Kovář za Frýdek-Místek, klubu se v Chance lize příliš nedařilo, což vedení tento týden řešilo výměnou trenérů. Místo Jiřího Juříka a Marka Malíka nastoupila dvojice Vlastimil Wojnar – Jozef Daňo.

Kovář, jinak v minulosti též bývalý obránce Vítkovic, nasbíral v soutěži 14 zápasů, vstřelil jeden gól a přidal čtyři nahrávky. Nedávno padaly zmínky, jestli se někdejší reprezentant nebude stěhovat do jiného extraligového klubu, u Ocelářů totiž letos šanci nedostal.

Foto: Facebook HC Oceláři Třinec

Všechno je ovšem jinak. Obránce, který na jaře 2014 nastupoval za národní tým a byl s ním pak i na MS v běloruském Minsku (byť se nedostal na oficiální soupisku), míří do Trenčína a v kádru Dukly doplní krajany Martina Rýgla s Radkem Dlouhý. Kovář by měl premiéru za nový klub absolvovat už v pátečním utkání proti Banské Bystrici.

K východním sousedům přichází se slušnými zkušenostmi z české nejvyšší soutěže, sehrál v ní 247 zápasů, zaznamenal 8 branek a 24 asistencí. V Trenčíně si od české posily slibují kvalitu do defenzivy, spolupráce by mohla fungovat až do konce sezony. Dukla má nyní na marodce zkušeného Tomáše Starostu, fit není ani bývalý vítkovický bek Juraj Cebák.


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz