Obránce Kubka se vrací do extraligy. Po pěti letech si zahraje za Energii

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Po příchodech útočníků Tomáše Knotka, Adama Rašky a Nicolase Hlavy přivedla karlovarská Energie posilu i do obranných řad. A v lázeňském městě jde o známé jméno. Staronovou tváří v celku nováčka Tipsport extraligy z minulé sezony je 30letý slovenský zadák Branislav Kubka. S Energií podepsal jednoletý kontrakt s roční opcí.

NHL 20

Rodák z Detvy obleče karlovarský dres po pěti sezonách. Za Energii nastoupil dohromady k 23 utkáním v sezoně 2013/14. Víc si ho ale nejspíš budete pamatovat z působení v jiném západočeském celku, Plzni. Za ni hrál v kompletních ročnících 2014/15 a 2015/16, následně za Škodu začal i sezonu 2016/17, po šesti zápasech se ale přesunul do Banské Bystrice.

Tam se dočkal největších úspěchů kariéry. Toto mužstvo nemělo v posledních třech letech na Slovensku konkurenci, před pár týdny dosáhlo na zlatý hattrick. Kubka byl u všech tří titulů.

V uplynulém ročníku odehrál 54 zápasů v základní části s bilancí šesti bodů (1+5), 38 trestnými minutami a čtyřmi kladnými body ve statistice +/-. V deseti duelech vyřazovací části zapsal dvě asistence, čtyři trestné minuty a tabulku pravdu naplnil jedním kladným bodem.

V Česku kromě dvou zmíněných západočeských týmů působil i v Sokolově (sezona 2013/14).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz