Obránce Toronta Bryan Berard utrpěl vážné zranění oka

11. března 2000, 23:00

hokej.cz redakce

nad jeho zdravotním stavem visí otazník

Nový fanshop

Mladý nadějný obránce celku Toronto Maple Leafs Bryan Berard se v neděli časně ráno musel podrobit akutnímu lékařskému operačnímu zákroku pravého oka poté, co utrpěl zranění vysokou holí v nočním zápase Toronta s Ottawou. Berarda zasáhla ve druhé třetině nešťastně pod pravé oko hokejka slovenského útočníka ve službách "Senátorů" Mariana Hossy, který se snažil odpálit skákající kotouč. Berard se po zákroku okamžitě skácel na led, na kterém se vzápětí objevila krvavá kaluž. Spoluhráč českého zadáka Tomáše Kaberleho byl ihned převezen do nemocnice.

"Musíme se za něj modlit, aby to dobře dopadlo," řekl další člen torontského celku Mats Sundin. "Děláme si o něj všichni starosti, více jako o kamaráda, než o hráče," dodal silně zneklidněn. Berardův agent Tom Laidlaw prozradil, že se hráči Toronta zastavili cestou na letiště v nemocnici, ale od lékařů se nic nedozvěděli. Zdrcený byl i Hossa. "Puk skákal po ledě. Švihl jsem, abych ho zpracoval a najednou jsem cítil, že hokejka do něčeho narazila. Bryan se skácel na led, a když jsem viděl krev bylo mi jasné, že je to vážné," řekl Hossa, který byl po zákroku vyloučen na dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

Teprve dvaadvacetiletý Berard odehrál v letošní sezóně 61 zápasů, v nichž nasbíral na své konto 3 góly a 27 asistencí. Do Toronta se dostal z klubu New York Islanders výměnou za brankáře Felixe Potvina a právo výběru v šestém kole draftu 1999.

(ToP, čtk)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz