Obrany byly trošku slabší, hlásí Kovář po přestřelce. A teď reprezentace!

Foto: hcverva.cz

Ve druhé třetině to vypadalo na jasnou záležitost pro Plzeň, Západočeši byli na Spartě dlouho jasně lepší. Jenomže pak domácí zabrali, dokázali smazat manko tří gólů. A padli až v nájezdech. "Kdybychom je nezvládli, mrzelo by nás to víc. Takhle jsme rádi za vítězství,"přiznává Jan Kovář.

Dispečer plzeňské ofenzivy byl znovu hodně vidět, byť tentokrát nebodoval. Škoda ukázala velký potenciál v ofenzivě, jen vlastní nedůsledností si zápas zbytečně zkomplikovala. "Nakonec jsme to zvládli aspoň za dva body, což je před reprezentační pauzou příjemné," kvituje vyhrané nájezdy bývalý útočník Magnitogorsku či farmy Bostonu.

Zatímco většina klubových parťáků si dá v následujících dnech pohov, Jan Kovář v pondělí zamíří na sraz reprezentace. Téměř přesně po roce, poprvé od loňské olympiády. "Těším se. Na zápasy i na nové trenéry. Jsem zvědav," potvrzuje. Víc momentálně neřeší. Ani třeba to, že ho z hlediště pražské O2 arény sledovalo několik manažerů a skautů z KHL. Tohle téma bude aktuální až po sezoně.

Když jste si vybudovali náskok tří gólů, zdálo se, že zápas dovedete do vítězného konce. Mrzí, že jste nakonec museli pořádně zabojovat, abyste měli aspoň dva body?
Víc by to mrzelo, kdybychom třeba v v nájezdech prohráli. Vzhledem k průběhu je určitě škoda, že tři body nemáme. Byla tam chyba při oslabení, nechali jsme jejich hráče, Sparta hned dala gól. A za chvíli další, čímž jsme se trošku dostali pod tlak. A neustáli jsme to.

Začátek jste měli vynikající, v první třetině jste Spartu pořádně mačkali a moc jí nepůjčili puk. Neříkali jste si pak, že z parádní ofenzivy chtělo vytěžit víc branek?
Jo, jasně. Šance jsme měli, ale v první třetině jsme žádnou další neproměnili. Chtělo to dát určitě minimálně gól navíc, třeba bychom to zlomili dřív. Ale bohužel, bylo to takhle. Jsme spokojeni se dvěma body.

Spartě se poslední dobou doma příliš nedařilo. Brali jste to tak, že tím spíš by Plzeň mohla duel vyhrát?
Přiznám se, že jsem nesledoval, jak Sparta hraje doma nebo venku. Body chceme sbírat všude. Teď se nám trošku daří, takže toho chceme využít a vyhrávat.

V prodloužení mohly rozhodnout oba týmy. Jsou to na ledě velké nervy?
Tenhle formát se mi líbí. Pro lidi zábavné, pro nás hezké to hrát. Dobře udělané, atraktivní. Šance byly na obou stranách, Sparta jich možná měla o trošku víc. Ale podržel nás Frodlík (Dominik Frodl), byli jsme rádi, že jsme to udrželi do nájezdů.

Jak jste viděl hru Sparty? Letos má především výborný systém a defenzivu, což se však moc nepotvrdilo, v normální hrací době jste jí dali čtyři góly
No, nevím... Skončilo to 5:4 pro nás, takže obrany tentokrát byly trošku slabší. My máme defenzivu také dobrou, moc gólů nedostáváme. Měli jsme výborná oslabení, Sparta nám ale z přesilovek dala tři góly. Napadalo nám to tam, je jasné, že to musíme zlepšit. Příští pondělí jsme na Spartě znovu, máme tu dohrávku.

Povzbudí výhra před reprezentační přestávkou?
Vždycky je dobré odcházet do pauzy s vítězstvím, na kabině se to projeví. I na dalších věcech. Jsme rádi, že jsme to nakonec zvládli.

Vás v příštím týdnu čeká s národním týmem turnaj ve Švédsku. Na mezistátní scénu se vracíte poprvé od olympiády v Koreji, téměř přesně po roce. Těšíte se?
Jo, těším. Jsem zvědav, neznám se moc s trenéry. Nebo tedy -  známe se, ale nikdy jsme spolu nepracovali. Na to se také těším. A jsem zvědav..

Na Spartě vám dal dva góly Lukáš Rousek, kterého mají reprezentační trenéři zatím mezi náhradníky. Myslíte, že by si zasloužil šanci ve Švédsku?
Jestli hraje dobře, tak určitě. Vždycky je fajn, když vidíte, že se do toho dostávají mladí kluci. Pokud jim to jde a jsou vidět, já jsem jenom rád. Český hokej to potřebuje. A potřebuje takových kluků víc!

V rámci utkání vzdala Sparta hold vojákům, policistům, hasičům a záchranářů. Šlo už o desátý ročník akce, líbila se vám?
Je to skvělé. Pro nás hráče jsou pak sice začátky trošku těžší, ale já jsem jenom pro, aby se takové akce dělaly. A aby byly i častěji. Ať  už jsou to utkání, v nichž se vzdává hold, nebo retro zápasy a úcta k hokejovým legendám. Mám to zkrátka rád. 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz