OBRAZEM: Hokejistky trénovaly v Říčanech. Pacina viděl rezervy v přístupu

Foto: Jan Beneš, Český hokej

Trenér české ženské reprezentace Tomáš Pacina společně se svými kolegy ještě před koncem roku 2020 naplánoval třídenní kemp v Říčanech, kde se mimo jiné objevily hráčky z reprezentační osmnáctky. Podívejte se na snímky z krátkého srazu českých hokejistek!

O Kapku lepší hokej

„Bylo tam několik hráček, které jsme dostatečně neviděli. Chtěli jsme jim dát ještě příležitost se ukázat. Do Litoměřic jsme mohli vzít jen omezený počet hráček, takže jsme chtěli alespoň na tréninkovém kempu vidět i další holky z reprezentační osmnáctky a podobně. Zaměřili jsme se na dovednosti, které nám pomohou v naší herní filozofii. Naopak jsme se tentokrát tolik nezaměřovali na týmovou taktiku,“ vysvětluje Tomáš Pacina.

„Některé hráčky potvrdily, co jsme si mysleli, a co jsme očekávali. Třeba Alena Mills pokračovala na velkém profesionální úrovni a ve vysoké intenzitě. To samé Aneta Lédlová či Simona Studentová. Tu jsem ještě nikdy neviděl, ale je také veliká profesionálka. Hraje aktivně, měla velice dobrý přístup. Naopak u některých mladších hráček jsem právě v přístupu ke hře a tréninku viděl velké rezervy,“ přiznává.

V čem přesně? „Profesionalita některých byla opravdu nedostatečná. Hráčky si musí uvědomit, že jsou na kempu národního mužstva, ne někde v okresním přeboru. Když je někdo pozvaný do národního týmu, musí to pro něj být pocta. Nemůže to brát jako samozřejmost. To pro mě bylo velké zklamání, ale i proto tyhle kempy děláme. Někteří lidé už v reprezentaci nebudou moci být, protože jsme zkrátka objevili jiné mladší nebo lepší hráčky. V tomhle nám kempy v Benešově, Říčanech, Příbrami či v Litoměřicích neuvěřitelně pomohly. Jsme za to vděční,“ pokračuje kouč českých hokejistek.

Teď čekají kádr áčkové reprezentace žen škrty. „V únoru bude asi poslední reprezentační akce před mistrovstvím světa, takže nyní budeme drasticky zužovat kádr. Čeká mě spousta telefonátů. Původně to mělo být finále Euro Hockey Tour. V tuto chvíli ale vyjednáváme s různými zeměmi, jestli by jejich tým nemohl přijet sem, nebo zda za nimi máme vyrazit. Bavíme se o možnosti sehrát dva nebo tři zápasy. Snad se to povede,“ přeje si Tomáš Pacina.

Soupiska českého týmu

Brankářky:
Julie Pejšová (Kobra Praha), Kateřina Dvořáková (Benešov).

Obránkyně:
Denisa Habartová
a Karolína Kosinová (obě Příbram), Sára Čajanová (Vsetín), Adéla Jůzková (University of Regina, Kanada), Adéla Hanzlíková (Rokycany), Zuzana Martinů (Černošice), Barbora Hrůšová (Little Caesars, USA), Eliška Vaněčková (Havířov), Dominika Lásková (Merrimack College, USA).

Útočnice:
Barbora Bartáková (Příbram), Kateřina Bukolská (Kladno), Lenka Serdar (Černošice), Karolína Erbanová (Jičín), Tereza Mazancová (Benátky nad Jizerou), Martina Mašková (Litoměřice), Lucie Gruntová (Klášterec nad Ohří), Simona Studentová (Thurgau, Švýcarsko), Aneta Lédlová (Kadaň), Alena Mills (Vanke Rays Šen-čen, Čína), Lucie Eignerová (Rokycany), Nikola Dýcková (Vlašim).

Realizační tým:

Manažer týmu: Martin Loukota.
Hlavní trenér: Tomáš Pacina.
Asistenti trenéra: Jakub Peslar, Jiří Vozák.
Asistent trenéra / trenér brankářek: Josef Dušek.
Kondiční trenér: Filip Raptopulos.
Lékaři: MUDr. Vojtěch Třebický, MUDr. Lucie Gahutová.
Fyzioterapeutka: Anna Šulcová.
Kustod: Karolína Kovářová.
Media manažerka: Tereza Sadilová.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz