OBRAZEM: V Brně položili základní kámen, začala výstavba nové haly

Foto: Vít Golda, Facebook HC Kometa Brno

18. září 14:42

Adam Bagar

V Brně dnes byla oficiálně zahájena stavba nové multifunkční haly, která má za zhruba třiatřicet měsíců vyrůst na tamním Výstavišti.

V pondělí byl za přítomnosti premiéra Petra Fialy či primátorky města Markéty Vaňkové slavnostně položen a poklepán základní kámen, na slavnostní zahájení stavby dorazil i prezident Českého hokeje Alois Hadamczik.

„Jsou to fantastické pocity, byl to vždycky můj sen. Pro mě je to pocit, jako kdybychom vyhráli první titul."

Nechyběl samozřejmě ani majitel Komety Libor Zábranský. „Jsou to fantastické pocity, byl to vždycky můj sen. Pro mě je to pocit, jako kdybychom vyhráli první titul," prohlásil krátce po poklepání základního kamene nové haly.

Nová brněnská aréna se stane druhou největší v zemi po O2 areně – pojmout má okolo třinácti tisíc diváků. Sloužit nebude jen hokejové Kometě, konat se v ní budou také další sportovní či kulturní akce.

Celkové maximální náklady na výstavbu byly vyčísleny na takřka 5,8 miliardy korun. 200 milionů korun přispěje Jihomoravské hejtmanství, 300 milionů korun pak pošle Národní sportovní agentura.

Zbývající finance na Arenu Brno musí obstarat město. Tamní zastupitelé v červnu schválili úvěr ve výši dvou miliard korun, splácet jej mají pětadvacet let. Velká investice se setkala s kritikou opozice, která hovoří o nejrizikovější brněnské stavbě století.

„Začalo něco, co Brňané, celá jižní Morava a její okolí docení až časem."

Zábranský je ale z projektu, který zpomalily covid a válka na Ukrajině, nadšený. „Začalo něco, co Brňané, celá jižní Morava a její okolí docení až časem. Stavba je předaná, další proces je jasný. My budeme všechno sledovat a těšit se," uvedl.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz