Ocelář Doudera: Jsme silnější než loni, jdeme si za vysněným zlatem

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Oceláři vstoupili do finálové série s Libercem úspěšně, pod Ještědem brali vítězství 2:1 a jsou blíž titulu. I díky Milanu Douderovi, který se blýskl dvěma gólovými asistencemi.

Nový fanshop

Takový bodový příspěvek určitě potěší, že?
Jsem rád, že nějak mohu týmu pomoct. Dostal jsem šanci na přesilovce z důvodu zranění našich beků. Trenér mi dal důvěru a jsem rád, že to vyšlo a přesilovky zlomily zápas.

Přišlo mi, že jste je tentokrát nehráli tolik na Martina Růžičku. Je to tak?
Vzorec na přesilovku byl trochu jiný než normálně. V sérii s Plzní přede mnou stál hráč, takže jsem moc střílet nemohl. Liberec si ale spíš hlídal křídla. Zůstával jsem tam volný, takže jsem se snažil hodně střílet na bránu. A naštěstí to vyšlo.

U první trefy jste byl nejdřív označen za střelce, ale nakonec došlo k opravě. Věděl jste hned, že skóroval Erik Hrňa?
Slyšel jsem, že to někdo tečoval. Nejdřív jsem si myslel, že to byl jejich obránce, ale Erik mi pak na střídačce říkal, že to byl on. Takže jsem věděl, že to není můj gól.

V první třetině jste vyslali 14 střel na branku, byl záměr začít takhle aktivně?
Řekli jsme si, že musíme začít od začátku, že si nesmíme dovolit zaváhání jako doma s Plzní. Pak by se to těžko otáčelo. Chtěli jsme hodně napadat jejich beky, udržet je pod tlakem. Myslím, že se nám to dařilo. Druhou třetinu jsme ale začali mít trochu problémy. Začali jsme ztrácet puky, Liberec nás zatlačil, ale zvládli jsme to. Ve třetí třetině jsme se zase vrátili k tomu, co nám přineslo úspěch.

Jak těžké bylo čelit útočné síle Liberce?
Všichni je favorizovali, přitom to jsou stejní kluci jako my. Neviděl jsem v tom takový rozdíl, že by nás měli nějak válcovat. Dobře jsme se na ně připravili a jdeme si za svým cílem, za svým snem, který máme už od letní přípravy. Jdeme si za tím tvrdě a chceme to konečně urvat.

Je pro vás motivace ukázat všem, že se spletli, když favorizovali soupeře?
Samozřejmě. Všem chceme ukázat, že jsme tady zaslouženě. Už v základní části jsme hráli výborný hokej, není žádná náhoda, že jsme skončili druzí. Už loni jsme byli ve finále. Poučili jsme se z chyb, které jsme před rokem udělali, a teď jsme o to víc silnější.

Střelec Hrňa po prvním finále: Byl to těžký boj!

Nebyli jste až překvapení z toho, jak jste Liberec drželi na uzdě?
Snažili jsme se jim hrát hodně do těla, to dělá problémy každému soupeři. Blokovat střely. A když náhodou nastal nějaký problém, tak to Šimon Hrubec vychytal.

V polovině zápasu jste se ale zatáhli a hlídali si střední pásmo...
Hráli jsme to takhle s Vítkovicemi i Plzní a osvědčilo se nám to. Takhle se má hrát, když se vede. Ve druhé třetině jsme ale měli špatné pasáže hry, kdy jsme zbytečně ztráceli puky, oni nás dostávali pod tlak a nemohli jsme chodit střídat. Na to se musíme zaměřit.

Byla ještě ve vás euforie ze sedmého semifinále s Plzní?
Je to možné, byli jsme v zápasovém tempu. Měli jsme jen den volna, který utekl jako voda. Hned pak jsme jeli sem. Možná to mohlo hrát nějakou roli.

Čekáte ve druhém zápase od Bílých Tygrů pořádný fičák?
Určitě nám nedají nic zadarmo, totéž ale platí i od nás. Bude to nesmírně těžký zápas, ale my si opět půjdeme za vítězstvím. Věřím, že pokud tam každý hráč nechá všechno, tak to zvládneme.

Smůla pro Gernáta. V úniku ho podrazil spoluhráč

První finálové utkání nebylo v porovnání s předchozími sériemi tolik vyhecované, souhlasíte?
Těžko se to srovnává. S Vítkovicemi to bylo derby, v Moravskoslezském kraji to byl velký svátek hokeje. S Plzní jsme měli trochu namále, ale dokázali jsme sérii otočit a zvládnout, ukázali jsme charakter. Hodně nás to posílilo. Teď jsme do toho chtěli vlítnout od začátku, což se povedlo. První gól určil ráz celého utkání. Liberec byl možná trošku nervózní, ale nekoukáme se na to, jak hraje soupeř. Jdeme si za tím a snažíme se soustředit na naši hru.

Takže účel světí prostředky. Nehraje se na krásu, ale na vítězství.
Přesně. Nám je to jedno, klidně budeme hrát hnusný hokej, ale hlavně ať vyhrajeme. Pro to celou sezonu dřeme. Máme v kabině plno kluků, včetně mě, kteří už doma máme pár stříbrných medailí a teď to chceme konečně prolomit a získat vysněné zlato. Třinec si ho za tu dlouholetou práci zaslouží.

Sestřih 1. finále Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz