Ocelář Dravecký přijde o olympiádu. Proč byl vyřazen z národního týmu?

Foto: hcocelari.cz

18. prosince 2017, 17:34

Adam Bagar

Třinecký útočník Vladimír Dravecký nesehrál na turnaji v norském Hamaru jediné utkání, když byl kvůli porušení životosprávy vyřazen z kádru slovenské reprezentace. Vysvětloval to tím, že s Michelem Miklíkem protáhl návštěvu v suši baru. Na to reagoval generální manažer Miroslav Šatan, podle kterého Dravecký nebyl na ranním tréninku v potřebném fyzickém a psychickém stavu.

Fanshop

„Byli jsme s Michelem Miklíkem na týmové večeři a vzpomněli si, že ve městě je výborný suši bar. Tak jsme vyrazili. My jsme jako bratři a strašně dlouho jsme se neviděli, takže jsme si chtěli pokecat. Na hotel jsme se pak vrátili před jedenáctou večer," uvedl Vladimír Dravecký pro slovenská média.

„Problémem bylo, že nebyl ráno na tréninku v potřebném fyzickém a psychickém stavu, aby ho absolvoval a mohl odehrát tři náročné zápasy."

Realizační tým v čele s koučem Craigem Ramsaym vyřadil třineckého útočníka z reprezentace. „Jsme v poslední fázi přípravy na olympijské hry a tým se musí plně soustředit na turnaj. Pro nás je to uzavřené, víc bychom se k této citlivé věci nechtěli vyjadřovat," řekl tiskový mluvčí týmu Peter Jánošík.

Na Draveckého slova však reagoval generální manažer Miroslav Šatan. „Povím ale pouze tolik, že domů nejel proto, že byl na večeři a přišel pozdě. Problémem bylo, že nebyl ráno na tréninku v potřebném fyzickém a psychickém stavu, aby ho absolvoval a mohl odehrát tři náročné zápasy," prozradil.

V osobním životě prožívám náročnější období, ale to mě neomlouvá

Draveckého celá situace mrzí. „Velmi moc. V osobním životě prožívám náročnější období, ale to mě neomlouvá. Chtěl bych se omluvit vedení, spoluhráčům a taky fanouškům. Věřím, že se budu moci naplno věnovat hokeji, sezoně v klubu a v budoucnu ještě zabojuju o reprezentační dres," prohlásil.

Letos už si však zavřel reprezentační brány. „Co se týče směrem do budocunosti, budeme rádi, když si Vlado vyřeší svoje problémy, ať už jsou jakéhokoliv rázu. A myslím, že si budu umět představit spolupráci," řekl Šatan s tím, že v této sezoně už se Dravecký v repre nepředstaví a přijde o olympiádu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz