Ocelář Kacetl: Těžká série, stála nás hodně sil. Za rychlý konec jsme rádi

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Loni patřil ke klíčovým postavám další mistrovské jízdy Ocelářů. A skvěle vykročil i do letošního play off. Brankář Ondřej Kacetl dovolil Vítkovicím za čtyři zápasy jen tři góly. I proto Třinec slavil bleskový postup do semifinále.

Fanshop národního týmu

„Ale byla to strašně těžká série. Všechny zápasy vyrovnané, o gól. Rozhodovaly detaily. Pro gólmana je to náročné na psychiku. Musíte se celých šedesát minut koncentrovat na každou situaci. Víte, že jakákoliv maličká chyba může rozhodnout,“ líčí 31letý gólman po vítězstvích 3:0, 2:1, 2:1 a znovu 2:1.

V sérii se blýskl parádním průměrem 0,75 inkasované branky na zápas a úspěšností zákroků 96,3 procenta, ale přes jisté výkony jednou chyboval. Ve druhém utkání se ve třetí třetině za stavu 1:0 vydal za bránu zastavit kotouč, jenže ten se odrazil přímo k Robertu Flickovi, který měl velmi snadnou práci.

„V ten moment jsem si říkal, že jsem se na to měl vykašlat. Ale jak kluci pomáhají vám, tak chcete pomoct i jim. Puk se nešťastně sekl o spoj plexiskla a vrátil se jim přímo na hokejku. Takové branky ale padají všude po světě. Byl jsem šťastný, že kluci dali druhý gól a vyhráli jsme,“ prozrazuje Kacetl.

V utkání číslo čtyři inkasoval poprvé jako první, zakrytou střelou jej překonal Ruslan Pedan. „Tam jsem vůbec nic neviděl. Byli přede mnou dva hráči, šel jsem do univerzálního zákroku a snažil se zabrat co nejvíc místa. V první chvíli jsem ani nevěděl, jestli je to gól. Až pak jsem slyšel, jak se lidé radují.“

Vítkovičtí fanoušci se z gólu radovali ještě jednou, jenže Rastislav Dej poslal puk do branky až poté, co už byla hra přerušena. „Nevím, proč se lidi rozčilovali, bylo už dávno po odpískání. Kotouč byl někde ve skrumáži a Dej ho podle mě vytáhl až po přerušení hry. Nebylo o čem pochybovat,“ má jasno.

Oceláři znovu ukázali svou velkou sílu, ve druhé třetině během 85 sekund otočili výsledek a ten už si zkušeně pohlídali. „Všichni kluci mají zkušenosti a vědí, že nás nemůže jeden gól položit. Rvali jsme se až do konce a dopadlo to dobře. Počítá se skóre na konci, ne po první třetině,“ ví Ondřej Kacetl.

Hodně mu pomohla i precizní třinecká obrana. „Kluci hráli vzadu perfektně, zblokovali plno střel a nepouštěli soupeře do žádných velkých šancí. Strašně moc mi pomohli. Střel nebylo moc, o to je to těžší. Ale už jsme si s Mazym (Markem Mazancem, pozn. red.) zvykli, máme to takhle celý rok,“ hlásí.

Kacetl chválí i vítkovického Aleše Stezku, jenž pokaždé Třinci dovolil jen dva góly. „Musím ho pochválit, chytal výborně a držel Vítkovice nad vodou. Škoda, že jsme nedali víc gólů, mohli jsme hrát klidněji. Řekl bych, že to bylo vyrovnané, ale celkově v globálu jsme byli lepším týmem,“ myslí si Kacetl.

Toho těší, že Oceláři zvládli sérii v nejkratším možném čase. „Když skončí všechno 4:0, tak to bude skvělé. Jsme rádi, protože série byla fakt těžká. Pochvalme i Vítkovice, protože hrály dobře, nepříjemně, byly urputné a nevypustily jediný souboj. Stálo nás to hodně sil, takže za rychlý konec jsme rádi.“

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz