Ocelář Krajíček ukončil bohatou kariéru, kvůli problémům s jícnem

Extraliga přichází o další velké jméno. Obránce Lukáš Krajíček se kvůli zdravotním problémům rozhodl ve 37 letech ukončit bohatou hráčskou kariéru, Oceláři o tom informovali na své facebookové stránce.

partneři českého hokeje

Třinecký kapitán kvůli potížím s jícnem odehrál v uplynulé extraligové sezoně jen 19 zápasů, v lednu pak oznámil, že přerušuje hráčskou kariéru, které nyní vystavil už definitivní stopku.

„Trápil jsem se dlouho. Zdravotní trable mě tak dohnaly po poradě s nejbližšími k rozhodnutí, že bude nejrozumnější kariéru ukončit a začít se věnovat normálnímu životu,“ říká Krajíček.

Poslední čtyři ročníky působil pod Javorovým, kde si zahrál už v sezoně 2010/11 po návratu ze zámoří. Třineckým hokejistům hned pomohl k titulu, který s nimi následně slavil také loni.

Odchovanec prostějovského hokeje zapsal v dresu Ocelářů celkem 203 extraligových startů, nasbíral v nich 96 bodů za 24 branek a 72 nahrávek i skvělých 38 kladných bodů v bilanci +/-.

Působení v Třinci proložil více než pěti lety strávenými v Minsku, v Kontinentální lize odehrál 266 utkání s bilancí 68 bodů za šest gólů a 60 asistencí. Ještě větší porci duelů sehrál v NHL.

Do nejlepší ligy světa naskočil už v sezoně 2001/02, postupně si zahrál za Floridu, Vancouver, Tampu Bay a Philadelphii. Suma sumárum: i s play off zapsal 362 startů a 77 bodů (11+66).

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Dost toho odehrál i v repre. Představil se na dvou juniorských a třech seniorských MS, získal stříbro a dva bronzy. V roce 2014 si pak zahrál rovněž pod pěti kruhy na olympiádě v Soči.

Nyní bohatá kariéra Lukáše Krajíčka končí. Chybět nebude ani rozlučka s bývalým obráncem Ocelářů, ta by se měla uskutečnit na začátku nadcházející sezony v třinecké Werk Areně.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz