Oceláři jsou krok od titulu! Nejdelší zápas sezony rozsekl Ondřej Kovařčík

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Třinečtí hokejisté potvrdili, že se jim ve finále lichá utkání daří. V důležité páté bitvě přetlačili Liberec 3:2 v prodloužení a jsou krok od titulu. Slavit mohou už v neděli, kdy je pod Javorovým na programu šestý duel. Nevídané drama rozhodl v 87. minutě Ondřej Kovařčík.

Nový fanshop

Bílí Tygři potěšili vyprodanou arénou už v čase 4:02, kdy Martin Ševc parádně poslal do úniku Radana Lence a ten se nemýlil. Oceláři našli odpověď na startu druhé třetiny. Prsty v tom měl zase obojživelník Vladimír Dravecký, jenž v protiútoku našel Erika Hrňu, jehož teč skončila až za Romanem Willem.

Byl to znovu velký boj o každý kousek ledu, vyrovnaný stav zlomila až dlouhá přesilovka čtyři na tři v podání Liberce. Domácím stačilo pouze čtrnáct sekund. Prostoru na ledě využil Michal Birner, který si zkušeně najel až před Šimona Hrubce a bekhendem poslal puk nechytatelně pod horní tyčku.

Na startu třetí části měli Oceláři velkou možnost srovnat krok, ale za 37 sekund dvojnásobné početní výhody nic nevymysleli. V čase 52:50 už se ale hostující střídačka radovala. V prostoru před bránou našel Martin Růžička Ethana Wereka, který trefou do odkryté klece poslal drama do nastavení.

Liberec byl v prvním prodloužení aktivnější, ale z tlaku gól nedal a v tom druhém byl potrestán. Nejdelší zápas sezony rozsekl po více než čtyřech hodinách Ondřej Kovařčík, který si schoval první bod v play off na nejlepší chvíli. Na kostce svítil čas 86:11, když dorážel střelu svého bratra Michala.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Filip Pešán (trenér Liberce): „Byl to další extrémně vyrovnaný zápas, bohužel pro nás skončil nešťastně. Ve čtvrtém zápase v Třinci jsme byli horší a odnesli jsme si vítězství v prodloužení, teď jsme byli dle mého názoru lepším týmem a z výhry se raduje soupeř. Klíčových momentů v utkání bylo strašně moc. Měli jsme hodně šancí v prodloužení, nedokázali jsme je proměnit. Hosté se pak dostanou k odraženému kotouči od plexiskla a na brankovišti nám dorazí rozhodující gól. Spíše vyčítám svému týmu neúspěšnost v přesilových hrách. Tam musíme hodně přidat, abychom si jedním dvěma góly v početní výhodě dokázali pomoci. Pojedeme se do Třince poprat o vyrovnání série. Už jsme tam jednou vyhráli a já věřím, že vyhrajeme znovu. V sobotu tam poletíme, takže cesta bude o něco snazší a pohodlnější než autobusem. Doufám, že dobře zregenerujeme a připravíme se."

Václav Varaďa (trenér Třince): „Měli jsme velmi dobrý vstup do zápasu, dobře jsme bruslili, vytvořili si pár šancí. Lacině, po individuální chybě, jsme inkasovali a Liberci to vlilo krev do žil. Domácí pak měli spoustu šancí, přesilové hry a my jsme moc dobře nehráli. Ve druhé třetině byla z naší strany hra slušná, bylo to urputné a vyrovnané. Ve třetí části jsme byli nebezpeční, i když jsme si moc šancí nevytvořili. Chtěli jsme více. V play off hrajeme paradoxně venku lépe, ale věřím, že kluci k tomu přistoupí s maximálním nasazením, zarputilostí a budou se snažit zápas zvládnout tak, abychom došli k vytouženému cíli. Šestý zápas bude stejně těžký jako ten pátý."

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC – HC OCELÁŘI TŘINEC 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Lenc (Ševc, Havlín), 38. Birner (Kvapil, Ševc) – 23. Hrňa (Dravecký), 53. Werek (Martin Růžička, Roth), 87. O. Kovařčík (M. Kovařčík).
Rozhodčí: Hodek, Kika – Lhotský, Hynek.
Vyloučení: 5:6, navíc Kolmann (Liberec) 10 minut.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 39:32.
Diváci: 7 500 (vyprodáno).
Nejlepší hráči: Martin Ševc – Vladimír Dravecký.
Stav série: 2:3.
Bílí Tygři Liberec: Will – Kolmann, Derner, T. Hanousek, Šmíd, Havlín, Ševc, Doherty – Lenc, Filippi, Birner – Valský, L. Hudáček, M. Kvapil – M. Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok – Ordoš, Redenbach, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Augusta.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Roth, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Husák, M. Adámek – Martin Růžička, P. Vrána, Chmielewski – Hrňa, Marcinko, Dravecký – Svačina, Cienciala, Adamský – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Werek. Trenéři: Varaďa, Zadina a Raszka.

Další program finále Generali play off TELH

Neděle 28. dubna – 6. zápas:
17:20 HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec (ČT sport i O2 TV Sport)

Úterý 30. dubna – případný 7. zápas:
17:20 Bílí Tygři Liberec – HC Oceláři Třinec (ČT sport i O2 TV Sport)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz