Oceláři skládají tým na novou sezonu, hlásí už čtvrtý podpis

Foto: hcocelari.cz

Oceláři pokračují v budování kádru na novou extraligovou sezonu 2020/21, na prodloužení kontraktu se dohodli také s obráncem Milanem Douderou. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Hokejista sezony

„Každým rokem posouvá svoji laťku výkonnosti výš a výš, proto jsem rád, že jsme se domluvili na další spolupráci. Věřím, že naváže na konec sezony, který ho zastihl ve výborné formě,“ říká sportovní ředitel klubu Jan Peterek na adresu opory třineckých zadních řad.

Milan Doudera má za sebou nejproduktivnější základní část v dosavadní kariéře, blýskl se v ní dvaceti body za sedm branek a třináct nahrávek. Není divu, že kolem něj kroužily i další kluby, ale nakonec si plácl s Oceláři, v jejichž barvách vstoupí už do sedmé sezony.

„Vše probíhalo korektně. Přiznám se, že jsem měl nabídky i od jiných týmů, českých i z ciziny, ale v hloubi duše jsem cítil, že bych chtěl pokračovat v Třinci. Bylo to mou prioritou a těší mě, že panoval oboustranný zájem,“ hlásí spokojeně sedmadvacetiletý obránce.

K pohodě přispívá i rodinný život. Loni v letě se stal poprvé otcem, mu a jeho ženě Gábině se narodil syn Max. „Má tady pediatra a vše potřebné. Určitou roli v rozhodování hrálo, že jsme tady zaběhlí a že to krásně funguje. Jsme tu spokojení,“ prozrazuje Doudera.

„Přiznám se, že jsem měl nabídky i od jiných týmů, českých i z ciziny, ale v hloubi duše jsem cítil, že bych chtěl pokračovat v Třinci.“

Ten věří, že v příští sezoně zopakuje letošní parádní výkony. „Jsem typem obránce, od kterého se očekává, že bude produktivní. Kdybych udělal pět bodů, nebyla by to hezká vizitka. Věřím, že na výkony navážu i v příští sezoně a že osobní rekordy posunu ještě dál.“

Na dosah má i jeden klubový rekord, za Třinec sehrál už 358 utkání, víc jich mezi beky nasbírali jen Ľubomír Sekeráš (385) a Josef Hrabal (395). „Láká mě to. Je mým cílem, abych je předstihl a zapsal se do klubové historie i takovýhle způsobem,“ hlásí loňský šampión.

„Chci klubu splácet důvěru, kterou do mě vložil a věřím, že ještě nějaké úspěchy spolu zažijeme.“

Ten si v Třinci zahrál také finále v letech 2015 a 2018. „Když jsem sem před šesti lety přicházel, nevěřil bych, že se tak dlouho udržím, protože Třinec je top tým se špičkovými hráči. O to více mě těší, že jsem se prosadil. Jsem hrdý na to, co všechno jsme už dokázali,“ líčí.

„Chci klubu splácet důvěru, kterou do mě vložil a věřím, že ještě nějaké úspěchy spolu zažijeme,“ uzavírá muž, který je po konci sezony už čtvrtým Ocelářem, kterého si klub pojistil. Před ním podepsali útočníci Ondřej a Michal Kovařčíkovi a brankář Jakub Štěpánek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz