Ocelářům vystřelil finále: Neskutečná euforie, září Kovařčík. Zajde si do kina

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

Třetí mečbol už si Oceláři utéct nenechali. Hráči s drakem na hrudi v šestém semifinálovém duelu rozhodli o svém postupu do finálového boje, téměř zaplněné tribuny v prodloužení rozradostnil Ondřej Kovařčík. Člen čtvrtého útoku v play off vyrostl v rozdílového hráče, spolu s bratrem Michalem a Davidem Ciencialou se lví měrou podílel na třineckém postupu.

MS U20 2020

Byla to nervy drásající bitva. Oceláři s Hradce potřetí za sebou šli do nastaveného času, oproti předchozím dvou duelům se ale z vítězné trefy radovali hráči s drakem na hrudi. Slezané využili domácího prostředí a zužitkovali třetí mečbol. Ve finále se tým hlavního kouče Václava Varadi utká s brněnskou Kometou. Výhodu případného sedmého duelu na domácím ledě budou v rukou třímat Třinečtí.

„Byla to těžká série, ale ukázali jsme charakter. Pak se to pro nás nevyvíjelo dobře, oni dvakrát vyhráli, byli na koni. Už se viděli v sedmém zápase doma. My ale ukázali srdíčko a zaslouženě jsme postoupili do finále. Máme silný tým. Věřím, že bychom i ten sedmý zápas zvládli,“ hlásí Ondřej Kovařčík po vítězném šestém semifinále.

Jaké jsou pocity po postupu do finále?
Neskutečná euforie, ani to pořádně nedokážu popsat. Po tom gólu se ke mně sjeli kluci a začali jsme se objímat. Je to taky velká úleva. Konečně jsme to dokázali ukončit, byla to velice těžká série. Po prvních třech zápasech se to mohlo zdát jednoznačné, a tak to nakonec nebylo. Hodně nás potrápili, hráli jsme tři prodloužení po sobě. Někteří kluci už pomalu ani nemohli chodit po střídačce, neskutečná úleva.

Co jste si říkal před prodloužením?
Říkal jsem si, že napotřetí už to musíme vyhrát. Že nemůžou mít pořád tolik štěstí a musí se tam něco odrazit. Naštěstí se to k nám od rozhodčího odrazilo a spadlo to tam.

Jak se zrodila rozhodující branka?
Jirka Polanský to výborně vykombinoval a dal mi puk. Sice mi šel trochu pod nohy, asi to tak ale mělo být, že to budu já, komu to tam spadne. Za ten gól jsem neskutečně rád.

Byl jste také u první branky, kterou dal Aron Chmielewski.
U mantinelu jsem vybojoval puk a už před tím soubojem jsem Arona viděl, jak stojí před brankou. Dal jsem mu to, on to trefil tak, jako to vždycky dává. Už jsme s ním párkrát hráli, do formace zapadl výborně.

Loni jste hrál ve Frýdku, letos jste rozdílovým hráčem v Třinci. Jak vnímáte sezonu?
Před sezonou jsem si říkal, že budu rád, když do Třince půjdu na pár zápasů. Nakonec jsem tady zůstal celou sezonu. Postup do finále jsem si ani nevysnil.

Jak je na tom Michal?
Brácha byl po tom střetu trošku otřesený. Bolí ho krk, já ale věřím, že na finále bude v pořádku a připraven nám pomoct. V lajně by určitě chyběl.

Postupová trefa Ondřeje Kovařčíka

Co vám říkal trenér po postupu?
Byla to těžká série, ale ukázali jsme charakter. Pak se to pro nás nevyvíjelo dobře, oni dvakrát vyhráli, byli na koni. Už se viděli v sedmém zápase doma. My ale ukázali srdíčko a zaslouženě jsme postoupili do finále. Máme silný tým. Věřím, že bychom i ten sedmý zápas zvládli.

Jaký bude váš program v nejbližších dnech?
Dáme si chvilku pauzu od hokeje, ale jak říká Vlado Dravecký, všechno skončí o půlnoci. Pak už se začneme soustředit na Kometu. Určitě si odpočinu, dám si nějakou regeneraci, asi půjdu i do kina.

Sestřih 6. semifinále Třinec – Hradec Králové

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz