Ocenění pro kapitána Vrchlabí. Jirků je nejlepším obráncem severní skupiny

Foto: Facebook HC Vrchlabí

Ve skupině Sever byl nejproduktivnějším zadákem a mezi defenzivními hráči v celé soutěži patřil mezi elitu. Tomáš Jirků si nyní za svoje výkony vysloužil cenu pro nejlepšího obránce své skupiny.

partneři českého hokeje

Pro vrchlabského kapitána hlasovali celkem čtyři zástupci klubů ze severní skupiny. Na druhém místě skončil se dvěma hlasy klíčový muž Jablonce Michal Pavlů, po jednom hlasu získali Marek Mlčoch z Nové Paky, Ján Niko z Vrchlabí a Patrik Balcar z Děčína.

Jirků je krkonošským patriotem, s hokejem začínal právě na východě Čech a svému regionu zůstal věrný až dosud. V juniorských letech se akorát krátce objevil v nejstarším mládežnickém výběru Liberce, pár zápasů odehrál i za Jablonec.

Od ročníku 2011/12 ale pevně patří do kádru Stadionu. Jirků by přitom nemusel ocenění pro nejlepšího obránce vůbec získat. Ptáte se, proč? Osmadvacetiletý hokejista totiž do roku 2016 nastupoval v útoku, až poté se přesunul do defenzivy.

„Ocenění mě potěšilo. Moc si ho vážím i vzhledem k tomu, že mám za sebou teprve čtvrtou sezonu na pozici obránce.“

A dá se říct, že v obranných řadách našel svoji hru. Na bodové produkci se změna postu negativně neprojevila – ba právě naopak. Jirků v uplynulém ročníku zaznamenal 37 bodů za osm branek a 29 asistencí, což je jeho nový osobní rekord.

„Ocenění mě potěšilo. Moc si ho vážím i vzhledem k tomu, že mám za sebou teprve čtvrtou sezonu na pozici obránce,“ říká kapitán východočeského celku.

Společně s Martinem Vágnerem, Jiřím Vašíčkem, Štěpánem Havránkem nebo Jánem Nikem vytvořil základ obrany, která inkasovala nejméně branek v soutěži a měla velký podíl na tom, že mužstvo suverénně ovládlo skupinu Sever. Od příštího ročníku Jirků poprvé v kariéře vyzkouší první ligu.

Nejlepší obránci 2. ligy – Skupina Sever

2019/20 – Tomáš Jirků (Vrchlabí)

Individuální ceny ve 2. lize za sezonu 2019/20 - Skupina Sever

Nejlepší brankář: Jakub Soukup (HC Stadion Vrchlabí)
Nejlepší obránce: Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí)
Nejlepší útočník: ?
Nejlepší junior: ?
Nejlepší trenér: ?
All-Star tým: ?
Hráč sezony: ?

Foto: Facebook HC Vrchlabí

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz