Od reprezentace se po Nečasově příletu odpojil jeden z nahrádníků

Michal Kovařčík | Foto: Markéta Křížová

Český výběr na domácím mistrovství světa opouští útočník Michal Kovařčík, po sobotním zápase s Velkou Británii o tom informoval hlavní kouč Radim Rulík. „Můžeme mít jen dvaadvacet hráčů do pole, padlo to na něj,“ nastínil šéf trenérského štábu.

Dvě zbývající místečka v kádru si Češi schraňují pro bostonské duo – Davida Pastrňáka a Pavla Zachu. Ohledně jejich příjezdu poskytl pozitivní info ještě před utkáním generální manažer Petr Nedvěd.

Sedmadvacetiletý Kovařčík na turnaji v Praze neodehrál ani minutu, více než týden byl ale připravený naskočit ze zálohy. Stejně jako další forward Radan Lenc a obránce Jan Ščotka, které trenérský štáb také nezapsal na soupisku.

Šichtu s Brity už si odkroutil Martin Nečas: na ledě i přes náročné cestování strávil bezmála sedmnáct minut a sedmkrát vypálil na brankáře Bownse. Právě na jeho úkor se s domácím šampionátem loučí Kovařčík.

Novopečená akvizice finského Oulu s reprezentací během sezony obrážela akce Euro Hockey Tour, pod Rulíkem zvládla dohromady dvanáct startů s bilancí osmi kanadských bodů (1+7).

„Můžeme mít jen dvaadvacet hráčů do pole, padlo to na Michala Kovařčíka.“

V dějišti mistrovství světa ale technický centr vedle souputníků Lence a Ščotky pouze trénoval a teď končí. Totožný scénář v případě vysoce pravděpodobné zelené pro Pastrňáka se Zachou nejspíš potká i druhé dva náhradníky.

Česká soupiska na mistrovství světa

Brankáři: 
Lukáš Dostál (Anaheim, NHL), Petr Mrázek (Chicago, NHL), Karel Vejmelka (Utah, NHL).

Obránci: 
Michal Kempný (Sparta Praha), Radko Gudas (Anaheim, NHL), Jan Rutta (San Jose Sharks, NHL), Tomáš Kundrátek (Třinec), Libor Hájek (Pardubice), Jakub Krejčík (Sparta Praha), David Špaček (Iowa, AHL).

Útočníci: 
Ondřej Beránek (Karlovy Vary), Matěj Stránský (Davos, SWI), David Kämpf (Toronto, NHL), Roman Červenka (Rapperswil, SWI), David Tomášek (Färjestad, SWE), Jakub Flek (Brno), Jáchym Kondelík (České Budějovice),  Ondřej Kaše (Litvínov), Dominik Kubalík (Ottawa, NHL), Ondřej Palát, (New Jersey, NHL), Lukáš Sedlák (Pardubice), Daniel Voženílek (Třinec), Martin Nečas (Carolina, NHL).

Čekatelé:
Jan Ščotka (O, HC Kometa Brno), Radan Lenc (Ú, HV71, Švédsko).

Realizační tým

Generální manažer: Petr Nedvěd.
Asistent generálního manažera: Martin Havlát.
Hlavní trenér: Radim Rulík.
Asistenti trenéra: Marek Židlický, Jiří Kalous a Tomáš Plekanec.
Trenér brankářů: Ondřej Pavelec.
Videotrenér: Jakub Zelenka.
Videotechnik: Denis Havel.
Analytik: Jan Morkes.
Manažer: Milan Hnilička.
Fyzioterapeuti: Radovan Sakaláš, Adam Havel a Pavel Kolář.
Kondiční trenér: Michal Hamršmíd.
Lékaři: Tomáš Vyskočil a Antonín Chochola.
Kustodi: Zdeněk Šmíd, Petr Šulan a Oldřich Kopecký.
Media manažer: Ondřej Kalát.

Další program národního týmu na MS

Sobota 18. května 2024
20:20 Česko – Velká Británie

Úterý 21. května 2024
16:20 Kanada – Česko

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz