Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru

Foto: bkhb.cz

Druholigový Havlíčkův Brod tento týden oznámil změny na soupisce. Rozloučil se obránce Pavel Tomšík, naopak o své místo bojuje útočník Daniel Pavelec. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

20letý Pavel Tomšík se loni vydal z Ústí nad Labem do Jihlavy, kde hrál za tamní juniorku. V nedalekém Velkém Meziříčí navíc sbíral první zkušenosti se seniorským hokejem, v pěti utkáních druhé ligy vyšel bodově naprázdno.

Na novou sezonu 2023/24 se připravoval v Havlíčkově Brodě, ale už po dvou přípravných duelech v klubu skončil. Rozhodl se pro návrat domů.

„Pavel se vrátil do Ústí nad Labem. Bude hrát za Děčín, protože si potřebuje dodělat středoškolské studium,“ vysvětluje asistent trenéra a jeden ze tří jednatelů A-týmu Radek Haman.

Stejně starý Daniel Pavelec u Bruslařů taktéž začal letní přípravu, ale v jejím průběhu se vydal zkusit štěstí za hranicemi, dohodl se na zkoušce v Německu.

Nyní se ale vrací do Kotliny. „Dan měl domluvené zahraniční angažmá. To mu ale nevyšlo, tak se rozhodl zabojovat o místo u nás,“ sděluje Haman k návratu útočníka, jenž už přispěl čtyřmi body (1+3) k vítězstvím 10:3 na ledě Techniky Brno a 5:2 nad Žďárem nad Sázavou.

Pavelec v minulém ročníku patřil k ofenzivním oporám jihlavské juniorky, v 62 zápasech se zaskvěl 34 body za 12 branek a 22 nahrávek. Mezi muži potom debutoval v dresu Velkého Meziříčí.

Aktuální soupiska BK Havlíčkův Brod

Brankáři:
Martin Nedvěd, Čeněk Novák, Vojtěch Kukeně.

Obránci:
Jiří Benák, Roman Čermák, Michal Kerber, Matěj Krejčí, Max Kutlvašr, Jan Novák, Dominik Vacík, Martin Zych.

Útočníci: 
Lukáš Bureš, Filip Dymák, Lukáš Endál, Vojtěch Holenda, Marek Kopic, David Košťál, Petr Kuchta, Vladimír Oščádal, Filip Pártl, Daniel Pavelec, Lukáš Přidal, Patrik Vacík, Milan Valášek, Luboš Voříšek.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz