Odchod Nestrašila? Šance pro ostatní, tvrdí Stránský. Energii dal dva góly

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Oceláři zdolali Karlovy Vary až v prodloužení, šancí na tříbodový výsledek přitom měli více než dost. Hráči s drakem na prsou v zápase hráli hodně přesilovek, mezi nimi také dlouhou čtyřminutovou i pět na tři. Početní výhodu ale úřadující mistři využili jen jedinkrát, a to hned po pěti vteřinách, kdy kotouč do branky uklidil Matěj Stránský.

HokejkaTV

Zápas se pro Oceláře začal vyvíjet velice dobře. V sedmé minutě skóroval Tomáš Marcinko a dostal Třinec do vedení, Energie ale dvěma góly obrátila utkání na svou stranu. Pak začal úřadovat Matěj Stránský. Urostlý útočník dvakrát vystřelil, dvakrát se trefil do černého. Výhru ale nakonec úřadující mistři museli zachraňovat v prodloužení, v přesilovkách se jim totiž nedařilo.

Jak hodnotíte zápas s Karlovými Vary?
Bylo to hodně těžké utkání. Karlovy Vary mají dobrý mladý tým, který hodně bruslí. Za dva body jsme rádi. Zápas rozhodlo prodloužení, kdy jsme v poslední minutě dali gól. Mohly být nájezdy, my jsme ale rádi, že nám to spadlo již v prodloužení.

Hráli jste hodně přesilovek, ale jenom jeden gól. Kde byla chyba?
Tohle musíme stoprocentně zlepšit. Tam jsme měli rozhodnout zápas, odskočit na dva, tři góly. Na přesilovkách musíme zapracovat. Soupeř ale hrál velice dobře, my tyto věci vypilujeme a příště budeme lepší.

První přesilovku jste využili po pěti vteřinách, pak v dlouhé čtyřminutové jste měli jen dvě střely. Čím to je?
Strašně těžko se to popisuje. Možná, že když má člověk více času, tak se snaží vymýšlet něco navíc. Možná to bude tím, musíme přesilovky zjednodušit.

Jak byste popsal své dva góly?
V posledních zápasech jsem se do šancí moc nedostával. Řekl jsem si proto, že když už se do nějaké dostanu, tak se budu snažit vystřelit. Dvakrát jsem do toho plácl, dvakrát z toho byl gól. Šancí a příležitostí na další branky bylo hodně, aspoň jednu přesilovku jsme využili. Musíme na tom zapracovat.

K týmu se připojil David Květoň, jak hodnotíte jeho přínos?
Davida znám. S bráchou hrál ve Vítkovicích, takže jsme se viděli už mnohokrát. Je super, že může přijít a pomoct nám. Měl to velice těžké, skočil do rozjetého vlaku. Myslím, že se své role ujal skvěle. Pomohl nám k výhře, klobouk dolů před ním.

Mohli jsme vyhrát, tuší Skuhravý


Do Ruska naopak odešel Andrej Nestrašil, je to velká ztráta?
Ztráta to je, my to ale tak nějak čekali, že s námi nezůstane dlouho. Je to velice kvalitní hráč, který má za sebou hodně zápasů v NHL i KHL. Byli jsme rádi, že tady byl, a doufali jsme, že zůstane déle. Já mu přeji hodně štěstí v novém angažmá. Teď ty góly musejí dávat další kluci, je to zase šance pro ostatní.

Teď vás čeká zápas Ligy mistrů proti Lausanne, bude těžké se přeorientovat na jinou soutěž?
Těžké to moc nebude. Čeká nás kvalitní soupeř, musíme se na něj pořádně připravit jak u videa, tak na ledě. Jdeme do toho naplno, v Lize mistrů chceme uhrát dobrý výsledek. Domácí zápas bude hodně důležitý, abychom si udělali pohodu a v tabulce měli nějaký náskok. Doufám, že je porazíme, pak bychom si totiž mohli říkat, že jsme lepší než Philadelphie.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz