Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu

BK Havlíčkův Brod | Foto: Karolína Vencovská, bkhb.cz

Druhá liga se na zimním stadionu Kotlina v Havlíčkově Brodě hraje od sezony 2015/16 po pádu z první ligy. Loni Bruslaři po postupu z pátého místa vypadli v osmifinále s Havířovem a play off by si měli zahrát i letos. Tým táhnou třeba matadoři se vztahem k regionu.

Čeněk Novák (B, 29 let)

Letošní sezona: 20 zápasů, 2,51 G/Z

Havlíčkobrodský odchovanec strávil v mateřském klubu téměř celou kariéru a v sezoně 2014/15 si za něj zachytal i v první lize. V přirozeném prostřední je ale o patro níž, kde odchytal už 130 zápasů. Od roku 2019 strážil brankoviště Čáslavi v krajské lize a pomalu se chystal ukončit kariéru. Před letošní sezonou se ale k Bruslařům vrátil a vychytal si pozici jedničky.

Jan Novák (O, 45 let)

Letošní sezona: 40 zápasů, 3+29

Další Novák, další havlíčkobrodský odchovanec. Když se pětačtyřicetiletý Jan Novák před probíhající sezonou vrátil do Kotliny, byla to bomba. Chlubit se může nadupaným životopisem, prošel si řadou zahraničních štací – Skandinávie, Rusko, Itálie nebo Rakousko. Ale hlavně extraliga, v té odehrál 652 utkání a v dresu Slavie zvedl nad hlavu dva mistrovské tituly. V roce 2004 si za národní tým zahrál i na mistrovství světa. Poslední sezony strávil v Chance lize, dělal kapitána na Slavii a hájil i barvy Sokolova. S Lukášem Endálem letos nechyběl ani na Utkání hvězd v Příbrami.

Jan Novák

Jan Novák | Foto: Luboš Vácha, bkhb.cz

Lukáš Endál (Ú, 37 let)

Letošní sezona: 29 zápasů, 19+13

Důležitá postava na ledě i mimo něj. Havlíčkobrodský rodák Lukáš Endál je krom hráče i manažerem A-týmu. Stejně jako Novák je extraligovým šampionem z roku 2008, jméno si ale udělal hlavně o patro níž. V první lize odehrál 432 utkání a posbíral 290 bodů (145+145). Loni hrál druhou ligu za Tábor a vypomáhal i v pardubickém béčku. Před letošní sezonou se ale vrátil domů.

Marek Kopic (Ú, 21 let)

Letošní sezona: 39 zápasů, 13+21

Marek Kopic je útočník z opačné strany věkového spektra. I on je odchovance Havlíčkova Brodu, poslední mládežnická léta ale strávil v juniorce Plzně. S tou také v úspěšné sezoně 2021/22 zvedl nad hlavu juniorský titul a patřil k nejproduktivnějším hráčům týmu. Do seniorského hokeje nakoukl poprvé loni, kdy za Havlíčkův Brod sbíral bod na zápas. V podobném tempu pokračuje i letos a v Kotlině platí za velký příslib do budoucna.

Marek Kopic

Marek Kopic | Foto: Karolína Vencovská, bkhb.cz

Milan Valášek (Ú, 31 let)

Letošní sezona: 46 zápasů, 21+25

V našem listu nesmí chybět nejproduktivnější hráč. A tím je už druhým rokem Milan Valášek. S hokejem začínal v mateřském Hradci Králové, v jehož dresu si zahrál i první ligu. V té oblékal i dres Litoměřic, odkud před sezonou 2017/18 přestoupl do Dvora Králové. Od té doby hraje druhou ligu, ve které je mimořádně produktivní a pravidelně sbírá přes bod na zápas. K Bruslařům se připojil před loňským ročníkem, a byla to trefa do černého.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz