Odhodlaný Poizl o šanci v Kadani: Budu mít velký prostor se ukázat

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Po navázání úzké spolupráce mezi prvoligovou Kadaní a extraligovou Spartou zamířila na sever Čech řada mladých hráčů. Jedním z nich je i mládežnický reprezentant Daniel Poizl, jenž po přípravě věří v lepší zápasy i podporu fanoušků.

Den s týmem HC Slovan Ústí nad Labem

Dane, jak se to seběhlo, že jste v Kadani?
Celé to vzniklo, když Sparta začala spolupracovat s Kadaní. Potom řekli pár hráčům, hlavně mladým, že chtějí, abychom tu hráli, co nejvíce se zlepšovali a byli připravení na dospělý hokej.

Dokázal byste říct, proč padla volba právě na vás?
Asi to bude tím, že jsem měl dost zápasů v reprezentacích, všimli si mě trenéři a dostal jsem šanci i v A-týmu Sparty. Proto se možná rozhodli dát mě do Kadaně, abych se zvedl mezi dospělými.

Co jste říkal na to, že jde právě o Trhače?
Nevnímal jsem to nijak špatně. Šel jsem sem s tím, že budu dostávat velký prostor, abych se mohl ukázat a vybojovat si tady místo. Chtěl bych tu hrát co nejvíce, mít hodně prostoru na ledě, abych se mohl podívat i do Sparty.

„Kluci v kabině nás mladé ženou dopředu, ve všem nás opravují a předávají zkušenosti.“

Takže zázemí máte dobré?
Máme tady super kustoda, který dělá veškerou práci. Zázemí v kabině je parádní, máme tu regeneraci, posilovnu. Prostě všechno, co potřebujeme.

Jak si zatím čas v dospělém hokeji užíváte?
Je to super. Hlavně kluci v kabině, kteří nás mladé hodně ženou dopředu, ve všem nás opravují a snaží se nám předávat zkušenosti, které potřebujeme. Hodně mi pomáhá Kuba Trefný, který se mnou hraje v lajně, od něj se můžu hodně naučit. A taky Jarda Kůs se nám snaží radit.

Co říkáte na fanoušky při domácích zápasech?
Diváci nechodí, ale zatím to není takový problém. Věřím, že se to zvedne. Chtěl bych, aby nás v sezoně podporovali, táhli nás dopředu a hnali za výhrou, protože to budeme potřebovat. Hlavně aby si užívali náš hokej.

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

Máte za sebou letní přípravu včetně všech duelů. Jak ji hodnotíte?
Zatím je to super, protože se od začátku pořád zvedáme. Je to čím dál tím lepší, takže v sezoně určitě dotáhneme zápasy i do vítězného konce.

A co po osobní stránce?
To spokojený úplně nejsem. Jsem mladý a v něčem zkušenosti nemám, takže jsem občas trochu zbrklý. Postupně se to zvedá. I trenéři ze Sparty mě chválili, takže to snad tak hrozné nebude.

Je pro vás velkou výhodou přítomnost kouče Hamary, který je také z pražského velkoklubu?
Výhoda to asi je, protože předává všechny informace na vedení Sparty, kde o nás vědí. Snaží se nám na ledě i mimo tréninky co nejvíce pomáhat a pořád s námi mluvit.

„Chci se co nejvíce předvést a postupně se dostávat do kádru Sparty.“

K lepší aklimatizaci pomáhají i další hráči ze Sparty, že?
Je nás tady pět kluků, se třemi jsem i na bytě. Jsme pospolu, ale docela jsme do kolektivu zapadli, takže to je super. Teď přišli i tři hráči z Pardubic, takže se pomalu dáváme dohromady.

S čím jdete do sezony?
Chci se co nejvíce předvést a postupně se dostávat do kádru Sparty. Přednější ale teď je ukazovat nejlepší výkony v Kadani.

Je možnost, že se objevíte ještě v pražské juniorce?
Když bude potřeba, určitě osobně nemám problém tam jít hrát a pomoct klukům. Ale těžko říct, jak to bude.

„Psal jsem si s pár spoluhráči. Jsou z toho docela rozhození, jenom čekají, co bude.“

Ve svém věku jste určitě ještě student. Jak tento fakt kloubíte s hokejem?
Školu dělám dálkově, letos budu maturovat. Budu muset dělat všechno sám a učit se doma. Do školy budu jezdit jednou za dva měsíce jenom na nějaké zkoušky.

Bydlení bez rodičů ale pro vás nové není…
V patnácti letech jsem odešel do Žďáru nad Sázavou, kde jsem byl dva a půl roku. Potom si mě stáhla Sparta, odkud jsem přišel sem. Už od patnácti jsem sám, takže na bydlení mimo domov už jsem zvyklý.  

Foto: Dalibor Kachlík, skkadan.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz