Odměna i výzva pro Safina. V kapse má tříletou smlouvu s Edmontonem

Foto: Klára Petrásková

6. března 2018, 20:20

Václav Jáchim

Loni uspěl v draftu NHL, Ostap Safin si v barvách juniorky Sparty vybojoval pozornost skautů Edmonton Oilers. Urostlý útočník s ruskými kořeny poté přešel do zámoří, v kanadském juniorském týmu Saint John Sea Dogs prožívá výborný rok. Což teď potvrdila i skutečnost, že účastník letošního MS dvacetiletých uzavřel s Oilers tříletou nováčkovskou smlouvu. "Pro Ostapa je to ocenění i výzva do budoucna. Za letošní výkony si to každopádně zasloužil," konstatuje Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

Aplikace Tipsport extraligy

Safin byl představitelům Oilers na očích celou sezonu. Vedl a vede si znamenitě. "Ostap je lídrem týmu, má nejlepší bodování i další statistiky. Mužstvu se sice tolik nevěří, nicméně Safin se v zámoří bleskově adaptoval a ukázal potenciál. Výkonnostně jde neustále nahoru," konstatuje jeho zástupce.

Hokejista z úspěšného ročníku 1999, který v létě 2016 slavil triumf na Memoriálu Ivana Hlinky a později si zahrál šampionát osmnáctiletých na Slovensku, zaujal v dresu pražské Sparty. Z juniorky si vybojoval draft, poté vyrazil do Kanady, kde jeho hokejový růst pokračuje. "Ostapa v minulosti trošku trápily nevyrovnané výkony, letos to ale neplatí. Dokázal, že umí výborně zahrát každý den. V každém utkání," připomíná Sivek.

Safin si vybojoval smlouvu ještě dřív, než možná sám čekal. Mít kontrakt už v průběhu první zámořské sezony, to se zase každému nepovede. "Ostap se dobře uvedl na tréninkovém kempu Oilers, lidé z organizace ho pak neustále sledovali. Safin se dostal na šampionát dvacítek, v quebecké lize hraje stabilně. A dobře. Díky tomu jsme byli s vedením Oilers delší dobu v kontaktu, výsledkem je uzavření klasické nováčkovské smlouvy," doplňuje Michal Sivek.

V letošní sezoně sehrál Safin za Saint John 56 utkání QMJHL, vstřelil 24 gólů a přidal 29 nahrávek. Na kontě má celkem výborných 53 bodů, další patrně ještě přidá. Navíc je možné, že závěr sezony prožije o kategorii výš, ve farmářské AHL. "Se Saint John ukončí Ostap sezonu zhruba za dva týdny. Jelikož farma Oilers v Bakersfieldu bude pak ještě měsíc pokračovat, je pravděpodobné, že zamíří posléze tam. Uvidíme. Po podpisu smlouvy je tohle plně v kompetenci vedení Edmontonu," uzavírá Michal Sivek.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz