Odměna i výzva pro Safina. V kapse má tříletou smlouvu s Edmontonem

Foto: Klára Petrásková

6. března 2018, 20:20

Václav Jáchim

Loni uspěl v draftu NHL, Ostap Safin si v barvách juniorky Sparty vybojoval pozornost skautů Edmonton Oilers. Urostlý útočník s ruskými kořeny poté přešel do zámoří, v kanadském juniorském týmu Saint John Sea Dogs prožívá výborný rok. Což teď potvrdila i skutečnost, že účastník letošního MS dvacetiletých uzavřel s Oilers tříletou nováčkovskou smlouvu. "Pro Ostapa je to ocenění i výzva do budoucna. Za letošní výkony si to každopádně zasloužil," konstatuje Michal Sivek ze společnosti Eurohockey Services, která hráče zastupuje.

Safin byl představitelům Oilers na očích celou sezonu. Vedl a vede si znamenitě. "Ostap je lídrem týmu, má nejlepší bodování i další statistiky. Mužstvu se sice tolik nevěří, nicméně Safin se v zámoří bleskově adaptoval a ukázal potenciál. Výkonnostně jde neustále nahoru," konstatuje jeho zástupce.

Hokejista z úspěšného ročníku 1999, který v létě 2016 slavil triumf na Memoriálu Ivana Hlinky a později si zahrál šampionát osmnáctiletých na Slovensku, zaujal v dresu pražské Sparty. Z juniorky si vybojoval draft, poté vyrazil do Kanady, kde jeho hokejový růst pokračuje. "Ostapa v minulosti trošku trápily nevyrovnané výkony, letos to ale neplatí. Dokázal, že umí výborně zahrát každý den. V každém utkání," připomíná Sivek.

Safin si vybojoval smlouvu ještě dřív, než možná sám čekal. Mít kontrakt už v průběhu první zámořské sezony, to se zase každému nepovede. "Ostap se dobře uvedl na tréninkovém kempu Oilers, lidé z organizace ho pak neustále sledovali. Safin se dostal na šampionát dvacítek, v quebecké lize hraje stabilně. A dobře. Díky tomu jsme byli s vedením Oilers delší dobu v kontaktu, výsledkem je uzavření klasické nováčkovské smlouvy," doplňuje Michal Sivek.

V letošní sezoně sehrál Safin za Saint John 56 utkání QMJHL, vstřelil 24 gólů a přidal 29 nahrávek. Na kontě má celkem výborných 53 bodů, další patrně ještě přidá. Navíc je možné, že závěr sezony prožije o kategorii výš, ve farmářské AHL. "Se Saint John ukončí Ostap sezonu zhruba za dva týdny. Jelikož farma Oilers v Bakersfieldu bude pak ještě měsíc pokračovat, je pravděpodobné, že zamíří posléze tam. Uvidíme. Po podpisu smlouvy je tohle plně v kompetenci vedení Edmontonu," uzavírá Michal Sivek.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz