Odmítl Švýcarsko a táhne Spartu: Zasloužíme si respekt, těší Řepíka

Michal Řepík | Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Tři zápasy, sedm gólů včetně hattricku. Kapitán Sparty Michal Řepík se na domácím ledě rozstřílel, útočí na rekord v počtu vítězných gólů a v neděli pomohl skolit lídra z Pardubic. „Poslední dva zápasy pro nás byly velký test. Jsem rád, že jsme ukázali, že si zasloužíme respekt,“ řekl po skalpu prvních dvou týmů tabulky zkušený útočník, jehož spojení s pražským celkem by mělo pokračovat i v dalších sezonách.

Bitva prvního se třetím nabídla snad všechno, co má pravý šlágr mít. Výhra 4:2 byla vzpruhou pro Spartu, ale Pražané i Východočeši vyslali všem soupeřům před play off jasný vzkaz – chceme do finále!

„Obrovsky těžký zápas. Neměli jsme dobrý nástup, a přestože to bylo po první třetině 1:1, Pardubice byly lepší než my,“ přiznal Michal Řepík. Dynamo sice v úvodu druhého dějství znovu bleskově udeřilo, jenže Sparta přidala na tempu a vybojovala si fauly.

„Začali jsme se více hýbat. Těžko říct, jestli byli trošku frustrovaní. My se snažili hrát náš hokej a držet se systému,“ popisoval po utkání šťastný kapitán, jenž střelou z levého kruhu vyrovnal a nasměroval svůj tým k výhře: „Přesilovka pět na tři změnila ráz zápasu a od té doby jsme byli lepším týmem.“

„Přesilovka pět na tři změnila ráz zápasu a od té doby jsme byli lepším týmem.“

Podzimní návrat Miloslava Hořavy probudil nejen tým, ale také kapitána. Řepík patřil na prosincovém Spengler Cupu k nejlepším sparťanům a formu si přenesl také do extraligy!

V lednu zapsal 11 gólů ve 13 zápasech a v posledních třech duelech na ledě O2 areny nastřílel Litvínovu, Karlovým Varům a Pardubicím celkem sedm branek.

Rozruch způsobil pondělní rozhovor pardubického majitele Petra Dědka pro sport.cz, jenž vytáhl zákulisní informace z pražského klubu.

„Před měsícem za námi přišel agent Michala Řepíka s tím, že Sparta, v níž mu po sezoně končí smlouva, mu nabídla nový nedůstojný kontrakt. Navíc jen na rok,“ prozradil Dědek.

Fanoušci Sparty se však bát nemusí, protože klub o svého kapitána stojí a zájem je oboustranný. I kdyby ke kontaktu s agentem došlo, jedná se o zcela běžnou praktiku, jak vytvořit pro svého klienta co nejlepší pozici.

„Snažíme se dohodnout na pokračování víceletého kontraktu. Věřím, že je to na dobré cestě,“ potvrdil na klubovém webu oboustranný zájem sportovní ředitel Petr Ton.

„Snažíme se dohodnout na pokračování víceletého kontraktu.“

Ačkoliv klub s nabídkou otálel a zkušený útočník nebyl s přístupem klubu spokojený, na útěku rozhodně není.

Už v minulých sezonách odmítl atraktivní nabídky ze Švýcarska a dalším důvodem je rodina – Michal Řepík se těší z druhého potomka a s rodinou se usadil za Prahou.

K podpisu by tak mohlo dojít už během reprezentační přestávky.

Foto: Ladislav Adámek, hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz