Odveta s kanárem a nulou Malečka! Všechny musíme pochválit, říká Lobo

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Reprezentace do šestnácti let ve druhém duelu proti Švýcarsku nasázela šest branek i s čistým kontem pro debutujícího Štěpána Malečka (na snímku). Dvakrát se mezi střelce zapsali Jiří Kulich a Jakub Šiler, jenž byl vyhlášen nejlepším hráčem týmu.

HokejkaTV

„Po prvním zápase jsme si toho hodně řekli a hodně ukázali. Bylo vidět, že si to kluci vzali k srdci a chtějí zlepšit svůj výkon nehledě na výsledek. Do utkání jsme velice dobře vstoupili, kluci celý zápas odmakali a hráli opravdu svědomitě. Nějaké malé chybičky tam byly, které si ještě ukážeme, ale celkově výkon byl diametrálně odlišný,“ chválí asistent Richard Lobo.

Národní tým oproti předchozímu utkání, kdy musel dotahovat, nenechal v úvodní části nic náhodě. Už v páté minutě Čechovu ránu z osy tečoval mezi kruhy mimo dosah brankáře Jakub Šiler, jenž se ve dvacáté minutě trefil znovu z otočky.

„Když jsme dodržovali krátká střídání a rychle otáčeli hru, drželi jsme soupeře v pásmu a dostávali ho pod tlak. V tyhle chvíle jsme měli i fyzicky navrch. Jakmile jsme ale střídání přetáhli, Švýcaři toho využili a zatlačili nás v pásmu. Na to jsme kluky upozorňovali, protože s kratším střídáním jsme lepším týmem,“ říká kouč.

V prostřední periodě se šance začaly množit až po její polovině. Nakonec však jedinou gólovou radost třetiny obstaral Jiří Kulich, jenž v přesilové hře doklepl do branky zablokovanou ránu.

„Zlepšili jsme se v soustředění a celkově v přístupu k zápasu. Už před ním bylo cítit, že jsou kluci trochu lépe připravení. Na ledě jsme zlepšili pohyb, důraz i koncovku. Šance jsme proměňovali, ale taky jsme jich spoustu zahodili. Byli jsme zodpovědní, protože jsme celých šedesát minut vydrželi hrát nehledě na výsledek přesně to, co jsme si řekli. Byli jsme za to po zásluze odměněni,“ libuje si Lobo.

V závěrečném dějství se rozjel český brankostroj, který Švýcaři jenom marně krotili. V 53. minutě zvýšil Adam Bareš, na něhož za pár okamžiků navázal schovanou ránou ještě Jakub Hujer. Konečnou podobu výsledku na 6:0 z pohledu Česka dal opět z dorážky v početní výhodě Kulich.

„Asi jsme soupeře naším zodpovědným výkonem trochu zdeptali. Na závěr nám to tam napadalo, zlomili jsme to, což je dobře. Stejně jako jsme skončili, musíme v dalším zápase začít. Nesmíme si myslet, že to půjde samo. Ukážeme si na videu, co bylo dobré a co fungovalo, na což budeme chtít navázat. Bude nový den, zápas začíná nanovo, takže nebudeme chtít odjíždět s prohrou,“ směřuje Lobo myšlenky k nedělní bitvě.

V té druhé je nutné pochválit brankáře Štěpána Malečka, který při debutu v národním týmu zlikvidoval všechny střely soupeře a připsal si čisté konto.

„Velkou zásluhu na výkonu měl i gólman, který nás ve své reprezentační premiéře fantasticky podržel. Všechny kluky musíme pochválit. Trochu jsme si na sebe možná upletli bič, protože tento výkon musíme ve třetím zápase minimálně zopakovat. Lepší by bylo, abychom se zase zlepšili a kluci ukázali, že to nebyla náhoda,“ uzavírá Lobo.

ŠVÝCARSKO – ČESKO 0:6 (0:2, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 5. Šiler (Čech, Prčík), 20. Šiler (Becher, Sapoušek), 34. Kulich (Hujer, Slavíček), 53. Bareš (Šapovaliv, Hamara), 55. Hujer (Rymon), 57. Kulich (Rymon, Hamara).
Rozhodčí: Castelli, Ruprecht – Stalder, Urfer.
Vyloučení: 4:4, navíc Bareš (Česko) 10 minut.
Využití: 0:2.
Nejlepší hráči: Valentino Zaetta – Jakub Šiler.
Švýcarsko: Zaetta – Dionicio, Bichsel, Füllemann, Leibzig, Comolli, Wyser, Christe – Schild, Taibel, Greuter – Szczepaniec, Reinhard, Müller – Namalgue, Naber, Offner – Muff, Kilchenmann, von Bergen – Weber. Trenér: Derungs.
Česko: Maleček – Hamara, Čech, Alscher, Puchala, Hrdlička, Prčík, Němec – Trunda, Šapovaliv, Adam Bareš – Slavíček, Kulich, Giesl – Rymon, Hujer, Jungwirth – Šiler, Sapoušek, Becher – Soukup. Trenéři: Haken, Philipp a Lobo.

Poslední zápas v Monthey

Neděle 10. listopadu:
16:30 Švýcarsko – Česko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz