Odvolaný faul? Samozřejmost! Nechci, aby mě někdo plácal po ramenou, tvrdí Eberle

Foto: Michaela Martinátová, hc-olomouc.cz

6. ledna 2018, 9:27

David Jahoda

Pořád jich je jako šafránu, v Tipsport extralize jich ale přibývá. Řeč je o gestech fair play. To, že se sportovní duch má ctít za každé situace, ukázal v utkání proti Mladé Boleslavi i útočník Olomouce Jan Eberle. Za těsného stavu, kdy jeho tým vedl 3:2, odvolal ve třetí třetině mylně odpískaný faul Lukáše Žejdla na jeho osobu. „Když to faul není, tak proč si brát výhodu na svoji stranu? Nějaké přifilmované pády by se měly vymýtit,“ tvrdí, ale o chválu nestojí. Svůj čin bral jako samozřejmost.

Čtvrtá minuta třetí části, Olomouc vede nad Mladou Boleslaví o jednu branku. Najednou jeden z hlavních sudích zdvihá po pádu Jana Eberleho pravici a chystá se vylučovat. Útočník Hanáků si ale byl moc dobře vědom toho, že neupadl cizím zaviněním. Když postřehl, že má jít hráč soupeře Lukáš Žejdl za katr, zareagoval nejlíp, jak mohl. V rámci fair play.

„Dostal jsem se z rohu za bránu a chtěl jsem ji obkroužit, ale upadl jsem. Hráč měl sice na mně hokejku, ale tohle bych měl ustát a myslím si, že on v tom byl opravdu nevinně. Když se přerušilo, nejprve jsem myslel, že je třeba posunutá branka. Pak jsem si všiml, že rozhodčí chce vylučovat a šel jsem to odvolat,“ popisoval celou situaci Eberle.

Gesto fair play! Olomoucký Jan Eberle odvolal faul soupeře

Někdo by mohl váhu Eberleho gesta snížit v případě, že by už o vítězi bylo téměř jasno. On se k němu však odhodlal ve chvíli, kdy přesilová hra mohla jeho celku pomoct navýšit vedení. „Když to faul není, tak proč si brát výhodu na svoji stranu? Nějaké přifilmované pády by se měly vymýtit,“ uvedl jasně.

Tak trochu nemluví z olomoucké kabiny jen za sebe. V aktuálním ročníku už totiž stejné gesto předvedl i jeho spoluhráč Jiří Ondrušek (ZDE). „Já si myslím, že by se toto mělo držet v celé lize,“ dodal. Podobných činů naštěstí přibývá. Není to tak dlouho, co se stejně zachoval plzeňský Milan Gulaš (ZDE), nebo na začátku sezonu tehdy ještě liberecký Adam Dlouhý (ZDE). 

Eberle odvolal trest. Proč si brát výhodu, když to nebyl faul, tvrdí

Eberle za skvělé gesto pochopitelně dostal hlasitý potlesk od fanoušků, ocenil ho i tým soupeře. Olomoucký šikula ale v tomto případě o nějaké vynášení do nebe nestojí. „Zaklepali hokejkou, ocenili to, ale zápas šel dál. Ani nechci, aby mě někdo plácal po ramenou. Spíš jsem byl naštvaný sám na sebe, že jsem se připravil o šanci,“ pravil.

Do situace, kdy by na něj byl neprávem odpískán faul, se ale dostal poprvé v kariéře. „Ještě se mi to nestalo. Většinou to faul je, cítíte, že vás soupeř podrazí, nebo vám vysekne hůl. Tohle ale bylo vyloženě, že mi podjela brusle, já jsem se do toho moc položil a připravil jsem se o šanci. Protihráč v tom byl nevinně,“ uvedl 28letý hokejista.

„Když to faul není, tak proč si brát výhodu na svoji stranu? Nějaké přifilmované pády by se měly vymýtit.“

Kdo věří na karmu, může říct, že se Eberlemu jeho gesto vrátilo. Jak? V podobě vítězství za tři body. Olomouc totiž Mladou Boleslav porazila 4:2. Ztracená přesilovka zkraje třetí části ji tak mrzet nemusela.

Sestřih utkání HC Olomouc – BK Mladá Boleslav 4:2

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz