OFICIÁLNĚ: České duo z Bostonu do Prahy! Nedvěd prozradil, kdy přiletí

David Pastrňák | Foto: X Boston Bruins

Hotovo, dojednáno. Česká reprezentace v neděli večer definitivně orazítkovala last minute příjezd Davida Pastrňáka a Pavla Zachy, hvězdné posílení ve svém vyjádření potvrdil generální manažer Petr Nedvěd.

„Po vypadnutí Bostonu z play off projevili velký zájem na mistrovství světa dorazit. Zdravotní prohlídky proběhly bez komplikací a klub tedy oběma hráčům umožnil start na letošním světovém šampionátu,“ uvedl Nedvěd.

„Pondělní trénink ještě David s Pavlem s největší pravděpodobností nestihnou. Poprvé by se měli na ledě objevit v úterý během ranního rozbruslení před utkáním proti Kanadě. Jejich případné zařazení do zápasové soupisky bude na rozhodnutí trenérů,“ doplnil český GM.

„Pondělní trénink ještě David s Pavlem s největší pravděpodobností nestihnou.“

Utíná tím téměř dvoudenní spekulace, zda přílet bostonské dvojice nezarazí šrámy z bojů o Stanley Cup nebo jiné okolnosti. Oba hráči během neděle absolvovali výstupní kontrolu a brzy budou k dispozici kouči Radimovi Rulíkovi.

Podle zámořských novinářů přitom Pastrňáka trápily v průběhu sezony potíže s tříslem, ale... Nejspíš se nenachází v takovém stavu, který by mu zabránil ukázat se před vášnivými českými fanoušky v Praze.

S parťákem Zachou by mohli skočit rovnou do finálního testu v rámci skupinové fáze proti Kanadě. Zatímco Pastrňák cestuje na svůj pátý šampionát a ve sbírce trofejí mu ční bronz z roku 2022, Zacha v dospělé reprezentaci vyhlíží očekávaný debut.

Česká soupiska na mistrovství světa

Brankáři: 
Lukáš Dostál (Anaheim, NHL), Petr Mrázek (Chicago, NHL), Karel Vejmelka (Utah, NHL).

Obránci: 
Michal Kempný (Sparta Praha), Radko Gudas (Anaheim, NHL), Jan Rutta (San Jose Sharks, NHL), Tomáš Kundrátek (Třinec), Libor Hájek (Pardubice), Jakub Krejčík (Sparta Praha), David Špaček (Iowa, AHL).

Útočníci: 
Ondřej Beránek (Karlovy Vary), Matěj Stránský (Davos, SWI), David Kämpf (Toronto, NHL), Roman Červenka (Rapperswil, SWI), David Tomášek (Färjestad, SWE), Jakub Flek (Brno), Jáchym Kondelík (České Budějovice),  Ondřej Kaše (Litvínov), Dominik Kubalík (Ottawa, NHL), Ondřej Palát, (New Jersey, NHL), Lukáš Sedlák (Pardubice), Daniel Voženílek (Třinec), Martin Nečas (Carolina, NHL), David Pastrňák, Pavel Zacha (oba Boston, NHL).

Pavel Zacha

Pavel Zacha | Foto: X Boston Bruins

Další program MS 2024

Neděle 19. května:
20:20 Švýcarsko – Kanada (sk. A)
20:20 Slovensko – Lotyšsko (sk. B)

Pondělí 20. května:
16:20 Velká Británie – Norsko (sk. A)
16:20 Švédsko – Francie (sk. B)
20:20 Finsko – Dánsko (sk. A)
20:20 Kazachstán – Polsko (sk. A)

Úterý 21. května:
12:20 Rakousko – Velká Británie (sk. A)
12:20 Francie – Německo (sk. B)
16:20 Kanada – Česko (sk. A)
16:20 Lotyšsko – USA (sk. B)
20:20 Finsko – Švýcarsko (sk. A)
20:20 Švédsko – Slovensko (sk. B)

Čtvrtek 23. května:
16:20 1. čtvrtfinále (Praha)
16:20 1. čtvrtfinále (Ostrava)
20:20 2. čtvrtfinále (Praha)
20:20 2. čtvrtfinále (Ostrava)

Sobota 25. května:
14:20 1. semifinále (Praha)
18:20 2. semifinále (Praha)

Neděle 26. května:
15:20 zápas o 3. místo (Praha)
20:20 finále (Praha)

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz