Oficiálně: síň slávy na Harfě skončila. Co s ní bude dál?

29. května 14:34

Marek Hedbávný

Síň slávy českého hokeje se v pražské Galerii Harfa během dneška uzavře. K jejímu znovuotevření, avšak na jiném místě, má dojít nejpozději do března příštího roku.

„Hlavním důvodem pro uzavření síně slávy je ekonomická nevýhodnost aktuálního nastavení projektu," vysvětluje vedení Českého hokeje. „Cílem nové Síně slávy českého hokeje bude pokračovat v důstojném reprezentování historie českého hokeje, zároveň ale bez enormního zatěžování rozpočtu ČSLH. Tento krok výrazným způsobem pomůže k naplnění cíle svazu sestavovat vyrovnaný rozpočet."

Alois Hadamczik záměr o přesunutí síně slávy avizoval krátce po svém zvolení do čela Českého hokeje. „Strašně respektuju naše předky, síň slávy musíme mít. Ale když někdo nemá peníze ani na škodovku, nemůže si přece koupit Mercedes. Za Síň slávy jsme za sedm let zaplatili 106 milionů," říkal v prosinci po zveřejnění auditu z hospodaření svazu.

Tehdy naznačil, že je ve hře přesunutí unikátní sbírky do prostor sousední O2 areny. „V současné chvíli probíhají jednání o novém umístění," informuje svaz v tiskové zprávě.

 „V současné chvíli probíhají jednání o novém umístění."

Prozatím vznikne alespoň virtuální síň slávy. „Současná Síň slávy českého hokeje byla zdigitalizována ve 3D a bude uchována,“ uvedl k tomu člen výkonného výboru Bedřich Ščerban. „Budeme ji tedy moct nabídnout fanouškům online k nahlédnutí.“

„Přenesením historického odkazu pomocí digitální podoby artefaktů jsme schopni přiblížit mimořádné historické momenty i mladé generaci hokejových fanoušků," věří svazový prezident Alois Hadamczik. „V budoucnu by navíc mělo dojít i k propojení s připravovanou aplikací Českého hokeje a s naší novou webovou stránkou."

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz