Okuliar po hattricku: Máme nad sebou vykřičník, musíme vyhrávat

Oliver Okuliar po hattricku proti Liberci | Foto: mountfieldhk.cz

Loni čekal na první extraligový bod v Hradci Králové sedm kol. Teď se Oliver Okuliar dočkal už ve druhém kole hattricku a navrch přidal asistenci! Slovenský útočník skvělým výkonem rozhodl zápas s Libercem a hlavně díky jeho formaci je Mountfield stoprocentní.

Po hattricku jsou vaše dojmy asi parádní.
Vyhrává se, takže já jsem spokojený se třemi body. Hrajeme ve dvaceti.

Přitom jste mohl dát i další góly. Neproměnil jste trestné střílení, pak jste trefil tyčku...
Zápas mohl vypadat úplně jinak, kdybych dal ten blafák. Podívám se na to na videu a musím se z toho poučit, abych to v dalších zápasech proměnil.

Hattrick jste uzavřel střelou do prázdné brány. Nebál jste se, že vyhodíte na icing a svému týmu přitížíte?
Máme natolik dobrého centra, že by to buly vyhrál a vyhodili bychom znovu. Prostě jsem to zkusil. Je to i o tom, jestli máte sebevědomí. Možná bych to tam v jiném zápase nestřelil, jen bych to jednoduše vyhodil.

Užíval jste si pak, jak vás fanoušci několikrát vyvolali?
Oni jsou skvělí a mám je fakt rád. Velmi si vážím, že mě takto vyvolávali a zatleskali jsme si spolu. Hlavně jsem rád, že jsme jim udělali radost výhrou.

Přitom ve druhé třetině jste asi cítili, že zápas nejde vaším směrem.
Přesně tak. Myslím si, že problém byl v tom, že jsme puky nedostávali do hloubky. Liberec hru otáčel, měl víc šancí a ve druhé třetině byl lepší. Zápas nám tam trochu utekl. Jsme ale rádi, že jsme se dostali do vedení osmnáct sekund před koncem. Byl to dost důležitý gól, nakonec jsme dali ještě vítězný na 4:3.

Od toho ale koneckonců máte Patrika Bartošáka, aby vás v takových chvílích podržel.
Samozřejmě. Chytá excelentně. Podle mě máme asi nejlepší dvojici v lize. Možná to zhodnotí někdo jiný, ale na tréninku se jim těžko dávají góly. I ostatní gólmani v lize jsou vynikající, ale my si musíme vážit toho, že máme Páťu v bráně a že nás drží, když to potřebujeme. Dnes byl skvělý.

„Patrik chytá excelentně. Podle mě máme asi nejlepší dvojici v lize.“

Skvělý byl i celý zápas, fanoušky hodně bavil. Užívali jste si ho?
Podle mě tam bylo dost chyb, ale výhra je důležitá. Zítra se nikdo nebude dívat, jak jste vyhráli nebo jak jste prohráli.

Vaši formaci s Alexem Tamášim a Alešem Jerglem zastihl start sezony ve skvělém rozpoložení, souhlasíte?
Máme čtyři vynikající pětky, každá odvádí super práci a potom přichází výsledek. My jsme dostali i gól na 3:3, takže si nemyslím, že to bylo až tak super.

Čemu ale přisuzujete, že jste si s Tamášim tak rychle sedli?
V přípravě jsme spolu odehráli devět zápasů, to je podle mě dost na to, abychom se sehráli. Všechno je na trenérovi, s kým nás dá, s tím budeme muset hrát. Je začátek sezony, takže bych to nepřeceňoval. Musíme být stále pokorní a jít od zápasu k zápasu. Hlavně makat, o tom to je.

Musí vás ale těšit, že na první body nečekáte dlouho. Jste zase o něco lepší než loni?
Na to je brzo. Jsou to dva zápasy a v Brně to nebylo ono, neudržel jsem se na puku. Teď jsem trochu jinak nastavil hlavu na zápas a snažil se hlavně vyhrát. O to mi jde každý zápas: Abychom vyhrávali. Každý ví, že máme nad sebou nějaký vykřičník, takže musíme vyhrávat, být stoprocentní a makat, jak makáme.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz