Olesz a Svačina nastoupí za Porubu. Zatím v rámci tréninku

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Zkušení útočníci Rostislav Olesz (na fotce) a Vladimír Svačina si v pátek zahrají za Porubu v přípravném utkání proti slovenské Dubnici.

Den s týmem HC Slovan Ústí nad Labem

Oba forvardi jsou stále bez angažmá: Svačina po mistrovské sezoně skončil v Třinci a Olesz se rozešel s Vítkovicemi. A oba se následně zapojili do přípravy s Porubou.

V souvislosti se Svačinou se spekulovalo o jeho návratu do Vítkovic. To ale v tuto chvíli padlo: Ostravané totiž přivedli kanadského forvarda Alexandra Malleta.

„Dlouho to bylo v jednání. Pak jsme se rozhodli, že angažujeme Alexandra Malleta," uvedl pro hc-vitkovice.cz trenér Jakub Petr. „Není to nic proti Vladimíru Svačinovi, ale my musíme sledovat finanční rámec naší věci a také to, jak daný hráč zapadá do herní mozaiky týmu. A v tomto nám jednoznačně lépe vychází Mallet."

„Dlouho to bylo v jednání. Pak jsme se rozhodli, že angažujeme Alexandra Malleta."

Protože se blíží start sezony a Olesz se Svačinou stále nemají angažmá, zatím se rozehrají v prvoligové Porubě, ke které mají osobní vztah: Olesz je klubovým odchovancem a také Svačina prošel porubskou mládeží.

„Rád bych pozval všechny naše fanoušky na páteční utkání,“ říká pro klubové stránky Poruby generální manažer Pavel Hinner, „V rámci tréninku si chtějí za Porubu zahrát jak Rosťa Olesz, tak Vláďa Svačina. Oba se představí v pátek proti Dubnici.“

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz