Olesz: Už to bude těžké. Dobrý pokus, usmál se po jedné otázce

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Špatný úvod – inkasovaná branka už ve druhé minutě. Ale druhá třetina? Možná nejlepší v celé sezoně. Přesto se Olomouc musela potřetí smířit s těsnou porážkou proti Spartě, ačkoliv Hanáci dokázali dvakrát srovnat krok.

Fanshop národního týmu

„Z těch tří zápasů to byl od nás nejpovedenější výkon. První třetina byla lehce zahřívací a musím říct, že druhou jsme odehráli asi nejlépe v celé sezoně. Bylo tam všechno,“ povídal po utkání trenér Zdeněk Moták.

„Problémem je, že jsme si vstřelili tři vlastní branky… Pokora k soupeři, ale tohle Spartě a nikomu jinému nemůžeme povolit,“ mrzelo kouče Hanáků.

Kohoutům tak nepomohly ani dvě branky Rostislava Olesze.

Byl to od vás nejlepší výkon v celé sérii?
Prohráli jsme, nejlepší výkon bude, až vyhrajeme zápasy, a to jakkoliv. Někdy podáte úžasný výkon, ale prohrajete, někdy nejste schopní vyjet do útočného pásma a vyhrajete. Musíme vyhrát a to bude – v uvozovkách – nejlepší výkon.

Šancí jste ale měli hodně. Trenér Moták řekl, že druhá třetina byla od vás možná nejlepší v celé sezoně.
Prohráli jsme zápas, ve kterém jsme měli – na to, že je to Sparta – velké množství šancí. Tlaku, který jsme místy měli, jsme využít nedokázali. A hlavně jsme zase nevedli, dotahovat je vždycky těžší.

Nebyly vaše inkasované branky po až moc laciných ztrátách?
Je to 0:3 na zápasy, každý gól padne po nějaké chybě. Jakýkoliv sport, který se hraje na góly nebo třeba na koše, je hra chyb. Chyba se stane a my jsme po nich dostali góly. V defenzívě bychom měli být lepší, ale stane se to. Zase se musíme podívat na druhou stranu, kde jsme měli šance, ale neproměnili jsme je.

David Tomášek říkal, že ten zápas byl ještě o něco tvrdší než předešlé.
Tady jsou tvrdší mantinely než v jejich hale, proto jim to možná přišlo tvrdší. Hokej je kontaktní sport, patří to k tomu.

Vy sám jste vstřelil dvě branky. Potěšily vás vůbec?
Ani ne. (klesl hlasem) Samozřejmě má člověk radost z nějakého herního projevu, ale v kolektivním sportu chcete vyhrávat jako tým, což se proti Spartě nedaří. A z toho radost mít nemůžu. Ale šance jsme měli, musíme se od toho odrazit a jít do toho zase v dalším zápase.

Druhá branka byla kuriózní – padla po odrazu od vaší hlavy.
Ani jsem to vůbec necítil. Nějak to tam proletělo, odrazilo se to, vůbec nevím.

Může být tohle cesta?
Budu se zase asi opakovat. Hokej je kontaktní sport, góly padají z předbrankových prostorů. Je to cesta, Saša (Salák, pozn. red.) je výborný gólman, celkově můžeme vidět, brankáři v play off střely dobře chytají. Snažíme se vyvarovat i zbytečným střelám, ať se do toho gólman tolik nedostane. Chce to dávat na bránu těžké puky.

„Sám víte, že na takové otázky nemůžeme odpovídat. Ale dobrý pokus!"

V závěru jste byl vyloučený, ale poté se za podobný zákrok na vás nepískalo. To se vám asi nelíbilo, že?
Sám víte, že na takové otázky nemůžeme odpovídat. Ale dobrý pokus! (usmívá se)

Jste krok od vyřazení. Jak to ještě můžete zvednout?
Nevíte někdo? (pousmál se) Teď je pár minut po zápase a asi vám to neřeknu… Nezbývá nám nic jiného než vyhrát čtyři zápasy v řadě. Nevím, co na to mám odpovědět. Je to 0:3 na zápasy a co si budeme říkat, vypadá to už nemožně. Bude to už hodně těžké. Nebudu vám ale lhát, chceme se ještě vrátit do Prahy.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz