Olomouc potvrdila příchod čtyř útočníků, kvarteto hráčů i končí

Foto: hc-olomouc.cz

4. května 17:42

Adam Bagar

Trenéři Jan Tomajko a Zdeněk Moták mají k dispozici čtyři posily. Klub potvrdil příchody útočníků Lukáše Kucsery, Jakuba Navrátila, Jana Bambuly a Tomáše Gřeše.

partneři českého hokeje

Nejzkušenější posilou je 28letý Lukáš Kucsera, který na Hanou zamířil z Komety. Hráč s 348 extraligovými starty na kontě se vydal do Brna loni po letech strávených ve Vítkovicích. Dřív hrál také za Moru, jejíž dres oblékne po dlouhých sedmi sezonách.

O čtyři roky mladší Tomáš Gřeš má za sebou zdařilou sezonu v Porubě, nasbíral v ní 36 bodů a navázal na předchozí čtyřicetibodové představení z Havířova. Zkušenosti má i s nejvyšší tuzemskou soutěží, na kontě má 12 extraligových startů ve Vítkovicích.

Teprve 20letý Jakub Navrátil v uplynulé sezoně vzbudil pozornost parádními 46 body za 16 branek a 30 nahrávek v dresu Přerova. Podle žebříčku Hokej.cz 16. nejlepší hráč minulého ročníku soutěže si řekl i o šanci v extralize, střihl si jeden zápas za Zlín.

Ještě o rok mladší Jan Bambula už olomouckou kabinu zná, trenéři jej loni využili v rámci střídavých startů na pět extraligových zápasů. Za Havířov pak mládežnický reprezentant v poslední sezoně Chance ligy sehrál 42 duelů s bilancí 19 bodů (7+12).

Rozloučili se Jaroměřský, Irgl, Musil a Skladaný

Klub se zároveň loučí s obráncem Janem Jaroměřským a útočníky Pavlem Musilem, Františkem Skladaným a Zbyňkem Irglem. „Všem zmíněným děkuje vedení klubu za odvedenou práci a přeje mnoho zdaru do další etapy hokejového života,“ hlásí Mora.

Kromě 38letého Slováka Skladaného už mají zbylí tři hráči jasno o svém novém angažmá. Jaroměřského parádních výkonů si všiml loňský šampión z Třince, Musil se na spolupráci dohodl s Plzní a Irgl po 13 letech hlásí návrat do mateřských Vítkovic.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz