Olomouc zkouší nové útočníky: Rytíře Eberleho nebo bojovníka Soudka

Foto: seattlethunderbirdsphoto.files.wordpress.com

20. července 2015, 11:15

Adam Bagar

Ještě před tím, než nový trenér olomouckých kohoutů Zdeněk Venera přivedl svůj mančaft na led tamní plechárny, hlásili se na Hané dva šikovní útočníci. O místo v olomouckém týmu se v následujících dnech porvou šestadvacetiletý Jan Eberle a o tři roky mladší Robin Soudek, ten s výjimkou jediné sezony působil v posledních letech výhradě v zámořských soutěžích. Eberle zatím svou kariéru spojoval především s mateřským Kladnem. Prosadí se?

Plekanec Chance liga

Na jedné straně jim odešli takoví hokejisté jako jsou Pavel Patera, Jiří Trvaj nebo Martin Cibák, na druhé však jejich řady posílili Petr Kafka, Adam Zeman a Tomáš Valenta či naši východní sousedé Branislav Konrád i Tomášové Mikúš s Törökem. Přesto ještě v Olomouci nejsou zcela spokojeni s podobou kádru pro extraligovou sezonu 2015-16.

A proto tam přicházejí, zatím jen na zkoušku, šikovní forvardi Jan Eberle a Robin Soudek. Ten už v šestnácti letech opustil česká kluziště a vydal se na zámořskou cestu. Třiadvacetiletý hokejista působil za Atlantikem, s výjimkou jediné sezony v Českých Budějovicích, až do uplynulého ročníku 2014-15. Vyzkoušel si mimo jiné farmářskou AHL.

Čtyři sezony nejprve strávil v juniorské WHL v dresech Edmontonu, Chilliwacku a Victorie. Dále si zahrál CHL v Denveru, AHL v Lake Erie či nižší ECHL v dresech Stocktonu, Rapid City a Evansvillu. V posledním ročníku nasbíral ve třech týmech 39 bodů za 18 branek a 21 nahrávek v 62 zápasech. Celkem v zámoří nastoupil k 379 střetnutím.

Druhou možnou posilou olomouckých hokejistů je o tři roky starší Jan Eberle, jenž má rovněž zkušenosti se zámořským hokejem, když v sedmnácti letech zamířil na dvě sezony do Seattlu v juniorské WHL. Převážnou část kariéry však strávil doma v Kladně, kde působí nepřetržitě od sezony 2008-09. V dresu Rytířů proto odehrál už 338 utkání.

Kromě toho nastoupil v rámci krátkodobého hostování za Beroun, Písek, Ústí nad Labem a České Budějovice v první lize a loni sehrál jedno klání rovněž v barvách šampiona z Litvínova. Oba mladé hokejisty spojuje kromě zámořské mise rovněž účast na světovém šampionátu hráčů do dvaceti let. Dokáží se prosadit na Hané? To ukáže až čas.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz