Olomouc znovu prohrála o gól. Nesmíme to mít v hlavách, velí Konrád

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

30. prosince 2018, 8:22

Adam Kodet

Hokejisté Olomouce v dohrávce 30. kola Tipsport extraligy padli na ledě Hradce Králové fotbalově 0:1, a prohráli tak třetí zápas z posledních čtyř rozdílem jediné branky. Sobotní souboj pod Bílou věží dlouho patřil oběma gólmanům, fanoušci se dočkali branky až v 50. minutě, kdy střelou pod víko připravil Matej Paulovič krajana Branislava Konráda o druhou vychytanou nulu sezony.

HokejkaTV

Slovenský brankář dlouho držel svůj tým nad vodou, ani on však další těsné porážce svého týmu nezabránil. „Doteď jsme to vždycky o gól nějak uplácali, v poslední době nám ale vždy jeden gól chybí,“ komentuje výsledky posledních zápasů olomoucká opora. „Je to samozřejmě nepříjemné. My bojujeme tak jako dosud, bohužel se nám teď nedaří zápasy překlopit na naši stranu,“ dodává.

Slovenský reprezentant předváděl v zápase opět neskutečné zákroky a hradecké útočníky svým výkonem doslova deptal. Několikrát při něm však stálo i štěstí. „V druhé třetině po střele z první mi naštěstí puk zůstal pod betonem, podobných situací tam ale bylo víc. Je škoda, že když mě dnes střely docela trefovaly, že zápas neskončil aspoň 0:0,“ smutní gólmanská jednička Kohoutů.

Dle jeho slov se ale do tempa zápasu dostával poněkud pomaleji. „Kluci mě v autobuse probudili až těsně před stadionem, takže první třetina nebyla úplně ideální. Prvních deset minut jsem se trochu hledal a byl jsem ještě trochu ospalý,“ líčí se svým typickým humorem.

„Kluci mě v autobuse probudili až těsně před stadionem, takže první třetina nebyla úplně ideální."

Důsledkem toho se zdála být i Konrádova minela, když v první třetině při rozehrávce ukázkově namazal Radovanu Pavlíkovi. Ten ale zívající prázdnou klec netrefil. Sám gólman ale příčinu vidí ještě někde jinde. „Bohužel chyba není v mých rukách. Od té doby, co mi přišly nové hokejky, tak už s těmi puky prakticky nemůžu nic dělat. Příště to nechám na obráncích,“ usmívá se jednatřicetiletý brankář.

Zápas s Hradcem doprovázela vynikající divácká kulisa, do ČPP Arény dorazilo téměř šest tisíc návštěvníků. Velmi slušně byl zaplněn i sektor vyhrazený fandům hostujícího klubu, což kvituje i maskovaný muž Kohoutů. „Je to vždy o hodně lepší hrát v takové atmosféře. I proti Brnu to bylo perfektní a očekávám to samé i v zápase s Vítkovicemi. I když nám třeba nejdou tolik nohy, podpora fanoušků nám vždycky pomůže,“ chválí olomoucké příznivce.

Pro Hanáky znamenala porážka v ČPP Aréně již čtvrtou těsnou prohru za sebou, což může s psychikou leckterého týmu zamávat. Olomoucká dvaačtyřicítka ale podobné názory odmítá. „Nesmíme to mít v hlavách. Hrajeme dobře, v tabulce jsme pořád nahoře. Věříme, že horší období zlomíme a že opět začneme sbírat body ve větším počtu,“ nabádá rodák z Nitry.

„Tabulka je velmi vyrovnaná a už se na nás zase dotahují týmy zespodu."

Závěr roku 2018 se pro Moravany nesl v hodně ostrém tempu. Ve středu nastoupili doma proti Kometě, v sobotu na téměř nedobytném hradeckém ledě, hned v neděli mají v plánu další domácí mač proti Vítkovicím. „Není úplně ideální, když dva týdny stojíme a pak máme dva tři zápasy rychle po sobě. Mají to tak ale i ostatní a my se s tím musíme vyrovnat. V NHL kluby také hrají dva zápasy po sobě a nikdo se za tím neohlíží,“ má jasno olomoucký fantom.

Bodové rozdíly v extraligové tabulce jsou stále minimální, na přelomu roku se ale tradičně láme chleba a pomalu se krystalizuje postupová šestka. Toho si je vědom i strážce olomoucké svatyně. „Tabulka je velmi vyrovnaná a už se na nás zase dotahují týmy zespodu, takže jim potřebujeme trochu odskočit. V neděli nás čeká těžký zápas, takže musíme dobře zregenerovat a pokusit se to zlomit,“ burcuje před soubojem čtvrtého se šestým.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz