Olympiáda je sen, rozplývá se Kelemen. Na navrátilce Flynna čeká zápisné

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Jeden návrat odchovance a jedna pozvánka na olympiádu. To jsou dílčí lednové momenty Mladé Boleslavi, která aktuálně bojuje s formou a zažívá herní výkyvy jako na houpačce. Týmy, které dřív byly v tabulce takřka nadosah, začínají devátým Středočechům odskakovat a boj o samotné předkolo play off bude ještě na všech frontách náročný.

Fanshop národního týmu

Jeden se do týmu vrací, druhý ho na část února opustí. Útočník Oscar Flynn splňuje první možnost. Boleslavský odchovanec se po tříměsíčním hostování ve Zlíně přesunul zpět do mladoboleslavského výběru. „Je hezké být zase zpátky doma. Jsem rád, že tady můžu hrát, odevzdám ze sebe vše. Doufám, že se zadaří,“ přeje si dvaadvacetiletý útočník.

Přesun do Mladé Boleslavi nabral rychlý spád. „Bylo to rychlé. Ve středu jsem se o tom dozvěděl a ve čtvrtek už jsem se tu hlásil,“ sděluje a dodává, jak ho spoluhráči přivítali.

„Hlavně jsem schytal ty provokativní kecy. Ale na druhou stranu je to hezké."

„Dostal jsem naloženo. Budu platit zápisné. Hlavně jsem schytal ty provokativní kecy. Ale na druhou stranu je to hezké,“ usmívá se.

Dříve působil po boku Ondřeje Najmana a Pavla Kousala a zdá se, že trio FlyNaKo bude zase pospolu. „Bylo mi nastíněné, že nám to klapalo a že by bylo fajn dát se zase dohromady. Uvidíme. Kluci jsou sehraní, tak snad jim to nebudu kazit,“ vtipkuje.

Tým naopak opustí Miloš Kelemen, ale pouze dočasně. Slovenský forvard dostal od reprezentace pozvánku na olympijské hry v Pekingu. „Něco jsem tušil. Odehrál jsem dobrý turnaj, o nominaci jsem se dozvěděl z médií. Jsem šťastný, že to vyšlo, bylo to padesát na padesát. Je to sen,“ září a těší se zápasy pod pěti kruhy, které se bohužel obejdou bez účasti fanoušků, což boleslavskou jednadvacítku mrzí.

Společně s ní odjede do Číny reprezentovat Slovensko dalších osm hráčů z extraligy. S jedním z nich se střetl tváří v tvář ve 46. kole, v němž Mladá Boleslav padla s Morou 2:3. Olomouckou svatyni střežil Branislav Konrád. „Braňo je super brankář, měl jsem tam dvě šance, které jsem neproměnil, takže ten mini souboj mezi námi vyhrál. Mám radost, že takový brankář je nyní olomoucká jednička, chytá fakt dobře,“ chválí spoluhráče ze slovenského výběru.

Před zápasem spolu v kontaktu nebyli. „Nechtěl jsem ho vyrušovat. Není s ním moc řeč, i když hrajeme spolu, soustředí se hlavně na sebe.“

„Jsem šťastný, že to vyšlo, bylo to padesát na padesát. Je to sen."

To se olomouckému strážci vyplatilo, protože pochytal slibné šance Bruslařů, čímž dovedl tým k vítězství. V závěrečné dvacetiminutovce se ale pořádně zapotil. „Ve třetí třetině tomu chyběl jedině gól. Snažili jsme se, makali jsme, ale bohužel to nestačilo,“ mrzí Kelemena. „Myslím si, že jsme se ve třetí třetině sebrali. Bohužel bylo pozdě, hokej se hraje šedesát minut,“ souhlasí Flynn.

V zápase rozhodly přesilové hry, které lépe vyšly hráčům Mory. „Zbytečně jsme faulovali a dostali góly v oslabení. Mohli jsme dát na 2:2, ale místo toho to bylo 1:3. Fauly v útočném pásmu nemůžeme dělat. Řekl bych, že jsme prohráli naší hloupostí,“ přiznává Kelemen.

Mladou Boleslav od prosince tíží nelíbivá bilance. Nedaří se jí navázat na výhru a rozvinout tak delší sérii. „Tabulka je vyrovnaná. Nemůžeme říct, že je to nervozitou, každý zápas chceme vyhrát. Možná je nervozita v tom, že se puky odráží proti nám, ale věřím, že se to jednou zlomí,“ doufá slovenský útočník. 

Sestřih zápasu


Vsaďte si na MS v hokeji a získejte 500 Kč zdarma

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz