сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Olympijské vzory? Price, ale i ten Hašek, culí se Charvát. Nechce se stresovat

Foto: Martin Voltr

Patří mezi české brankářské naděje ročníku 2008, o víkendu prožil i skvostný debut v Extralize dorostu. Sebastian Charvát teď myslí na to, aby s Libereckým krajem urval medaili na Olympiádě dětí a mládeže.

Mladíci z Libereckého kraje přijeli do Vrchlabí s maximálními ambicemi. Proč? Mají velmi sehraný tým, prakticky totožný, jaký bojuje v deváté třídě za Bílé Tygry – doplnili ho pouze dva hráči z Jablonce nad Nisou.

V brankovišti se opírá o vytáhlého Sebastiána Charváta. Ten odchytal v prvním dni turnaje oba zápasy, ale úspěšný byl až v tom druhém proti Středočeskému kraji. I díky dorosteneckému debutu prožívá pořádně hektické dny!

Jak jste si shrnuli první den olympiády?
Po prvním zápase v kabině zaznělo, že bychom mohli zlepšit celkovou atmosféru a týmovost na střídačce. S tím jsme šli do druhého zápasu. Kluci se tam neskutečně podporovali a podporovali i mě. Kdykoli někdo zblokoval puk, tak celá střídačka ožila.

„Já se snažím nemyslet na to, že je to jiné, abych se zbytečně neuváděl do stresu. Ale určitě to jiné je. Jsme tady víc sledovaní než na menších turnajích.“

Proč vám úvodní zápas s Královéhradeckým krajem utekl, ačkoli jste vedli?
Museli jsme si zvyknout na širší kluziště a úplně nám to nesedlo. Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát, ale moc to nevyšlo ani mně. Klukům jsem nepomohl. Druhý zápas byl o dost lepší.

Jaké to je, když po úvodní prohře víte, že už defakto musíte jenom vítězit?
Určitě je to obrovský tlak a velká zodpovědnost pro nás všechny, abychom minimalizovali chyby a plnili to, co si říkáme v kabině.

Foto: Martin Voltr

Je olympijský turnaj specifický právě tímhle? Tlakem a pozorností okolo?
Já se snažím nemyslet na to, že je to jiné, abych se zbytečně neuváděl do stresu. Ale určitě to jiné je. Jsme tady víc sledovaní než na menších turnajích. Atmosféra proti Královéhradeckému kraji byla neskutečná, fanoušci ho podporovali. V tom je taky rozdíl, panuje tady o něco živější atmosféra než na menších turnajích.

A koukají na vás reprezentační trenéři…
Jo, určitě to víme, ale jak říkám, snažíme se na to nemyslet. Abychom nebyli zbytečně nervózní a nedělali věci, které bychom v deváté třídě už dělat neměli.

„Byla by nesmírná čest ten turnaj ovládnout, byl by to první krok k tomu dostat se v hokeji někam dál.“

Vaše mužstvo je charakteristické tím, že ho skoro výhradně tvoří hráči Bílých Tygrů. Považujete to za velkou výhodu?
Myslím si, že to je obrovská výhoda. Třeba i kluci, kteří jsou teďka zranění, nás přijedou podporovat. Dva mimoliberečtí kluci se s námi už poslední týden sehrávali. Celkově tady máme dobrou partu, nemusíme se nijak seznamovat, všichni se máme týmově rádi a nevznikají mezi námi žádné rozepře.

Přijeli jste s velkými ambicemi?
Samozřejmě, přijeli jsme s obrovskými ambicemi (usmívá se). Myslím si, že každý tým to tady chce vyhrát. Byla by nesmírná čest ten turnaj ovládnout, byl by to první krok k tomu dostat se v hokeji někam dál.

Foto: Jan Běhounek, janbehounek.cz

Vy už jste poprvé nakoukl i do Extraligy dorostu a premiéra vám vyšla fantasticky. Vychytal jste Liberci výhru 2:1 nad Porubou.
Ano, ale určitě zásluhou mých spoluhráčů z dorostu. Ti kluci mi neuvěřitelně pomohli, padali do střel a dělali mi oči před bránou, abych všechno viděl. To, co jsem viděl, jsem měl chytit, a naštěstí se mi to povedlo. Tímto bych jim chtěl poděkovat, že mi tak hezky pomohli. Proto mohl být můj výkon takhle – řekněme – dobrý.

Když jsme na té olympiádě: Máte nějaké vzory mezi brankáři, kteří chytali na velké olympiádě?
Určitě Carey Price. A pak třeba i něco z toho Dominika Haška bych si rád vzal (usmívá se). Tu jeho dravost a chuť chytit každý puk, aby tým vyhrál a ovládl celé Nagano. To na něm nesmírně oceňuju.

Jinak hádám, že víc koukáte na gólmany v Liberci, že?
Jasně. Dřív jsem hodně koukal na Janka Lašáka, potom tam přišel Roman Will, tak ho hodně sleduju i v Pardubicích. A v Liberci teď Petra Kváču, jehož styl se mi celkově líbí.

Foto: Martin Voltr

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz