Olympijský šampión jde na lavičku. Čaloun povede Ústí nad Labem

Foto: Karel Dvořáček, sportyusti.cz

Ústí nad Labem oznámilo složení realizačního týmu pro příští ročník WSM Ligy: mužstvo povedou bývalí vynikající hokejisté Jan Čaloun a Vladimír Machulda.

Plekanec Chance liga

Čaloun ve Slovanu dosud dělal obchodního jednatele. Pro někdejšího kanonýra, který byl v Naganu u největšího úspěchu českého hokeje, se bude jednat o první trenérskou zkušenost v profesionální soutěži. Zatím vedl ústeckou mládež.

Mimořádné hráčské zkušenosti má i Vladimír Machulda, rovněž bývalý reprezentant. Machulda stál na střídačce Slovanu už na konci sezony 2017/2018, kdy dělal asistenta Tomáši Marešovi. 

Ústí nad Labem dokončilo ročník na dvanáctém místě, hluboko pod hranicí postupu do play off. Jednalo se tak o jeho nejhorší výsledek od roku 2001.

Už v průběhu právě vrcholící sezony skončil u mužstva oblíbený kouč Miroslav Mach, který na vlastní žádost odešel na Slovensko. Tam trénuje Nové Zámky. Teď došlo ve Slovanu k další změně: Mareše střídá na pozici hlavního kouče Čaloun. 

Mimochodem: nebude jediným olympijským vítězem, který působí ve WSM Lize. Kromě stále hrajícího Jaromíra Jágra jsou s druhou nejvyšší soutěží spjatí Pavel Patera (trenér Kladna) a Jiří Dopita (trenér Vsetína).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz