Ondřej Němec míří do Brna. Kometu povede Zábranský, Čermák zůstává

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

31. března 2016, 16:00

Václav Jáchim

Spekulace se potvrdily, zkušený obránce Ondřej Němec (na snímku) se po šesti letech, které strávil v ruské elitní soutěži, vrací do Tipsport extraligy. Mistr světa 2010 ukončil angažmá v Severstalu Čerepovec, řešil víc nabídek z tuzemských či zahraničních klubů, nakonec si plácl s Kometou Brno. Vedení klubu navíc potvrdilo, že pozici hlavního kouč si dál podrží majitel Libor Zábranský, jeho asistenty zůstanou Martin Pešout s Kamilem Pokorným.

Chance liga na Hokejka TV

Přesun Němce je na tuzemské poměry zatím přestupem číslo jedna, návrat zkušeného zadáka do vlasti se očekával. "V Rusku jsem strávil šest sezon a táhlo mě to zpátky. Máme dvě děti, syn chodí do školy. Už jsem nechtěl být další rok zase bez rodiny," řekl odchovanec třebíčského hokeje v nedávném rozhovoru pro hokej.cz.

O jeho služby se zajímaly i další tuzemské kluby. "Ondra dostal nabídky z jiných českých týmů, ale zvažovali jsme třeba i zajímavé varianty ve Švýcarsku. Nakonec došlo k dohodě s Kometou Brno. Ondra se sešel s majitelem Liborem Zábranským, dlouho probírali veškeré detaily. Myslím, že Ondru osobní rozhovor přesvědčil. Navíc Brno je hokejové město, i to je důležité. Bral zároveň ohled na rodinu," připomíná hráčův agent Vladimír Vůjtek ze společnosti Eurohockey Services.

Teď se Němec stává první velkou posilou Komety pro nový ročník, s vedením klubu se dohodl na víceleté smlouvě. Spolupráce by měla dát základy s výhledem do budoucna. "Když už jsem se rozhodl vrátit domů, měl jsem určité požadavky na tým, který si vyberu. A Kometa je všechny splňuje. Ať jsou to vysoké ambice, fantastičtí fanoušci, skvělý tým s dobrým zázemím. Právě proto jsem Brno zvolil,“ řekl Němec stránkám Komety.

Jasno je také o obsazení trenérských pozic. Hlavním koučem zůstává majitel Libor Zábranský, jeho asistenty Martin Pešout a Kamil Pokorný. Tohle trio převzalo mužstvo letos v únoru poté, co u týmu skončil Alois Hadamczik. "Mám ještě představu o rozšíření realizačního týmu o dalšího asistenta hlavního mužstva, který bude zároveň vykonávat funkci sportovního manažera mládeže. Také plánujeme změny na postu šéftrenéra brankářů celého klubu. Co se týče suché přípravy na další ročník, zahájíme ji koncem dubna,“ řekl klubovému webu Zábranský.

Představitelé klubu dál pracují na podobě kádru pro další období. Už dřív vyšlo najevo, že spolupráci prodloužil například slovenský obránce Jozef Kováčik. Pokračovat budou také útočníci Leoš Čermák, Jan Káňa, Hynek Zohorna nebo Vojtěch Němec. V klubu zůstávají rovněž zadáci Peter Trška, Tomáš Malec, Rostislav Šnajnar či mladý útočník Radim Zohorna. Jak uvádí web Komety, s dalšími hokejisty aktuálně probíhají jednání.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz