Opava posílila a zvedá se. Play off chceme začínat doma, velí Černý

Foto: Zdeněk Piňos, hc-vsetin.cz

Útočník Lukáš Černý je jedním z těch, kteří oblékají opavský dres od restartu klubu v sezoně 2007-08. Prožil s týmem dobré i zlé časy. Vloni zůstali Slezané, poprvé od vstupu do druhé ligy, dokonce před branami play off. Letos je to však o něčem jiném. Nové dresy, evokující dobu, kdy Opava působila ve vyšších soutěžích, ale i noví hráči, kteří zacelují mezery po oporách Šafránkovi nebo Měchovi. Výsledkem byla šňůra šesti vyhraných zápasů, která byla přerušena až na vsetínském Lapači. Lukáš Černý ale věří, že jeho tým zabojuje nejen o šňůru další, ale i o to, aby vyřazovací část začal na domácím ledě.

Nový fanshop

Úvodní třetina byla z vaší strany ospalá. Nestačili jste se rozcvičit?
To ne, přijeli jsme včas. Spíše jste měli velký respekt z týmu, který dvanáct zápasů neprohrál. Bylo to na nás vidět. Ale postupně jsme se rozehrávali a konec třetiny už nebyl nejhorší. Jenom škoda těch inkasovaných gólů.

Soupeř vás v první třetině přestřílel osmnáct ku třem, to dokresluje obraz hry.
Vůbec jsme nehráli s pukem, jenom jsme to vyhazovali. Vsetín byl na nás dobře připraven. Věděli, co budeme hrát, zachytávali naši rozehrávku. Nebyli jsme zpočátku schopni dostat se z obranného pásma. Měli jsme jen pár náznaků, které ale až k soupeřově brance nedošly.

Čekal jsem, že se šesti výhrami v řadě budete přece jenom sebevědomější.
To je sice pravda, ale Vsetín má tu řadu výher dvakrát delší. Proto jsme nastupovali s respektem. Ten jsme měli mít, ale ne tak velký. První třetina nám vůbec nevyšla, ale tu druhou jsme nastartovali dobře a je jen škoda, že jsme nedali víc branek.

Moravské Budějovice a Šumperk nadělily desítky, favorité sbírali body »

Ano, druhá třetina už byla o něčem jiném. Byl v kabině průvan?
To ne, ale řekli jsme si, že nemůžeme jenom bránit, že musíme také něco s pukem vymyslet a tlačit se do brány. Myslím, že se nám to docela povedlo. Měli jsme šance, ale kromě jedné jsme je nevyužili. Měli jsme vyrovnat, ale Hromada chytal výborně.

Opět vám vycházely přesilovky, stejně jako minule proti Šumperku. Nacvičujete je hodně?
Snažíme se. Ale hráli jsme dvakrát v pěti proti třem a to se musí góly dávat.

Šancí jste na to měli dost, dokonce i do prázdné branky.
Taky jsem tam jednu měl. Šest zápasů nám to tam padalo a výborně jsme bránili. Nebylo to podle našich představ. A ve třetí třetině jsme vybouchli v obraně.

To ano. Tři branky během osmdesáti vteřin se často nevidí.
Ten první gól byl smolný, pod ledem. To se stane. Nějak nás to rozhodilo, dostali jsme pak góly v každém střídání. Potom už bylo po zápase. Za takového stavu už mužstvo kvalit Vsetína nezastavíte.

Nové dresy a výroční logo. Hokej v Opavě mění image a chce nahoru »

V Opavě jste přečkali těžké časy. Cítíte i vy nějaký rozdíl oproti letům minulým?
Co se týče kádru, moc mladých nepřichází, už jen stárneme. Už nejsme ten tým, který přišel do druhé ligy s průměrem 19 až 20 let. Těch deset let je znát. Kostra týmu spolu hraje celou dobu, kdy je u nás druhá liga.

Ale v poslední době jste zaznamenali příliv hráčů. Nebyli jste zvyklí hrát na čtyři útoky, že?
Zdravá konkurence je důležitá, je dobré být pod určitým tlakem. Ano, přišlo pár kluků z Ostravy, ti to zvedli. Možná i kvůli té konkurenci jsme na pátém místě, za což jsme rádi.

Začínat play off doma je vždycky výhoda.
Samozřejmě. Budeme se snažit útočit na Hodonín. Začít doma, to je obrovská výhoda. Ať už kvůli domácímu publiku nebo také cestování. Ještě se budeme snažit zaútočit i na třetí příčku, ale čtvrtí bychom chtěli skončit určitě.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz