Opavský srdcař ukončil kariéru. Slezan zkouší nováčky, trenéra hledá

Foto: Markéta Křížová, bkhb.cz

Uplynulá sezona byla v podání hokejistů Opavy vůbec nejlepší v druholigové historii, teď už se Slezan víc než týden připravuje na tu novou. Bude se však muset vypořádat s citelnými ztrátami a stále nevyřešil otazník na trenérském postu.

partneři českého hokeje

Poté, co se dosavadní hlavní kouč Pavel Zdráhal vydal do Havířova, zůstal v Opavě jako jediný trenér Aleš Tomášek. Právě on má na starosti suchou přípravu týmu, jenž loni patřil k největším překvapením druhé ligy.

Kdo se k Tomáškovi připojí a jak si vlastně role rozdělí, to zatím není vůbec jasné. Ale zdá se, že klubové vedení na verdikt nijak nespěchá.

„Jsem omezen časově, loni byly tréninky i dopoledne, ty z pracovních důvodů nestíhám. Potřebuji k sobě šikovného kluka, který by tohle zastával za mě. Nelpím na tom, jestli budu jednička, nebo dvojka,“ líčí loňský asistent na klubových stránkách. „Zatím jsme se na žádném jméně neshodli, navíc v současné situaci je zbytečné, abychom přípravu dělali dva.“

Slezský klub odstartoval přípravu už 11. května, ovšem ve značně nekompletním složení. Zkušenější hokejisté se vzhledem k pracovním povinnostem chystají sami, takže na tréninky dochází většinou zhruba dvanáct hokejistů, zejména mladíků.

„Je to těžké. Tím, že nejsme profesionálové, tak někteří kluci přes léto více pracují, aby zase v zimě mohli jezdit na zápasy, navíc celou situaci komplikuje pandemie,“ mrzí Tomáška. „Máme tady tak především juniory a kluky, které zkoušíme. Brankáři navíc ještě v úterky a čtvrtky mají vlastní tréninky s trenérem brankářů Kryštofem Mrázkem,“ podotýká.

O místo v kádru se aktuálně pere šestice nových tváří.

Na brankářském postu je to dosavadní vítkovický mládežník Dominik Piták, jenž v sezoně 2018/19 patřil mezi nejlepší gólmany juniorské extraligy, a také 27letý Jan Baldík, který v uplynulém ročníku pomohl Studénce k vítězství v krajské lize.

Z ostravské akademie přišel Pitákův spoluhráč Šimon Bílý, druhým zadákem je kmenový obránce Opavy Daniel Slavík. Ten ale loni odehrál ve druhé lize jen tři duely, jinak působil v Krnově.

Seznam doplňují dva útočníci – Jan Žídek z juniorky Poruby a zkušenější Martin Urban, který poslední dvě sezony strávil v A-týmu Šumperka.

Lukáš Černý

Lukáš Černý | Foto: hcslezan.cz

Slezan se pokusí nahradit několik citelých ztrát. Jakub Peslar, starší bratr nejlepší české brankářky Kláry Peslarové, už má jasno o svých krocích po skončení aktivní kariéry – bude trénovat mládež v Havířově. Již začátkem května Opavští ohlásili odchod gólmanské opory Matyáše Dani do Havířova, odkud však bude mít zpět vyřízeny střídavé starty.

O soutěž výš to zkusí rovněž David Zdeněk. Mladý zadák se vrátil do rodného Kolína, kde by si mohl zahrát Chance ligu a navázat na první starty z Havířova.

V Opavě ale kromě toho navíc uzavřel kariéru srdcař, který byl s klubem spjatý po celou jeho moderní éru, tedy od znovuzrození v roce 2008 – pětatřicetiletý forvard Lukáš Černý.

„Bubák se po dohodě s rodinou rozhodl skončit a přechází na funkci pana Haase. Zkoušeli jsme jej ještě přemluvit, ale je rozhodnutý,“ vysvětluje Tomášek a zmiňuje, že Černý nahradí dosavadního kustoda Lubomíra Haase. 

„Samozřejmě jsou tyhle odchody pro nás ztrátami, takže se poohlížíme i po zkušenějších hokejistech, nějaká jednání probíhají,“ líčí trenér, jenž má před sebou náročný úkol. „Moc dobře víme, že loňský úspěch nebude jednoduché zopakovat. Asi žádný klub totiž neví, jak to bude s financemi a co se vlastně bude dít,“ doplňuje na webu hcslezan.cz.

Foto: Petr Widenka, hcslezan.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz