Opora litvínovské juniorky zabojuje o Chance ligu, Bártka vyzkouší Ústí

Foto: Lukáš Mayer, hokejkv.cz

Ústecký Slovan po odchodu významného sponzora nejspíš poskládá kádr především z mladých hráčů, případně využije spolupráce s Mladou Boleslaví. O místo v sestavě severočeského celku se popere i litvínovský odchovanec Robert Bártek.

Chance liga na Hokejka TV

„Před pár týdny mi volal pan Čaloun, že o mě v Ústí mají zájem. V červenci tam půjdu na zkoušku. Ústí pak kontaktoval pan Hynek, kterému chci poděkovat, že se o mě postaral,“ odhaluje devatenáctiletý obránce.

Rodák z Mostu s hokejem začínal v nedalekém Litvínově a v mládežnických kategoriích platil za velmi nadějného zadáka. Poslední dva roky se vyprofiloval v klíčovou osobnost černožluté juniorky, v sezoně 2018/19 byl s bilancí tří branek a 23 asistencí nejproduktivnějším bekem chemiků.

„Před pár týdny mi volal pan Čaloun, že o mě v Ústí mají zájem. V červenci tam půjdu na zkoušku.“

V uplynulém ročníku se tak trochu svezl se špatnou formou juniorů Vervy, i tak ale patřil mezi nejvýraznější tváře družiny trenéra Mrázka. Bártek se kromě toho zapojil i do tréninků A-týmu, na šanci v extralize ale čekal marně.

Dospělý hokej poprvé okusil v Děčíně, kde před rokem odehrál jediný zápas. V minulé sezoně se krátce objevil v prvoligových Litoměřicích, s nimiž Litvínov dlouhodobě spolupracuje. Za Stadion zvládl pět utkání, v nichž nebodoval a do tabulky pravdy zaznamenal dva záporné body.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nyní má před sebou novou výzvu – vybojovat si místo ve Slovanu. „Osobně to pro mě znamená hrozně moc. Musím udělat maximum, abych se do kádru dostal. Ústí jako město znám velice dobře a vím, co tady sport znamená,“ říká Bártek.

Pandemie koronaviru zahnala do úzkých řadu hokejových klubů, mezi nimi právě i Ústí nad Labem. Do klubu měl přijít důležitý investor, jenže kvůli současné ekonomické situaci z jednaní ustoupil. Chvíli dokonce hrozilo, že se na severu Chance liga hrát vůbec nebude.

„Musím udělat maximum, abych se do kádru dostal. Ústí jako město znám velice dobře a vím, co tady sport znamená.“

S odstoupením tajného sponzora Slovan přišel o řadu hráčů, s nimiž byl domluven na angažmá. V této situaci se ocitl například bývalý litvínovský brankář Michael Petrásek. Klub tak zřejmě bude sázet hlavně na mladíky s potenciálem.

Do této kategorie spadá Robert Bártek. „Záleží jen na mně, jak vezmu příležitost za pačesy. Doufám, že to dopadne dobře. Letní přípravu mám poprvé individuální, připravuji se s kondičním trenérem Miroslavem Pokorným, kterému chci poděkovat, jak se o mě stará,“ uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz