Oslavenec Sedlák rozhodl a chválil fans: Takový randál jsem nezažil!

Zdeněk Sedlák | Foto: Libor Kožík, beranizlin.cz

Zápas, který Zdeňkovi Sedlákovi nachystal sám život. Proměněný rozhodující nájezd v semifinále Chance ligy v den svých 23. narozenin 23. 3. 2023 přiblížil Berany finále, které bylo ještě před několika týdny zbožným přáním. Sám Sedlák po zápase přiznal velkou pověrčivost.

Zlín byl od začátku aktivnějším celkem, paradoxně ale jako první ve čtvrtém měření sil s Třebíčí inkasoval z hole kapitána Bittnera. Berani marně dotahovali manko celou druhou periodu, až ve třetí části vrátil naději na vítězství žlutomodrým Denis Kindl.

„Šli jsme si za tím celý zápas. Škoda, že jsme to neuhráli už v prodloužení, ale je to moc důležité vítězství,“ pochvaloval si oslavenec Sedlák.

Na prodloužení ale vůbec nemuselo dojít. Třebíč si vzala ještě ve třetí třetině vedení zpět a tým trenéra Říhy musel spasit necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby ranou od modré obránce Jakub Husa.

„Vůbec jsme si ani třetí třetinu nepřipouštěli, že bychom neměli vyhrát. Pořád jsme měli tlak a nakonec i vyrovnali.“

Zlínské Berany hnala celý zápas dopředu naplněná hala, podpora z hlediště byla slyšet daleko za branami zimního stadionu.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Chance liga (@chanceligacz)

„To je něco úžasného, co tam ti lidi dělají. Odehrál jsem v kariéře už hodně zápasů, ale v životě jsem nezažil 60 minut takový randál. Moc nám pomáhají, tlačí nás dopředu, je to něco neskutečného.“

Útočník Zlína nakonec ukončil utkání posledním pátým nájezdem v den svých narozenin a stal se minimálně do dalšího utkání nezpochybnitelným hrdinou zlínských fanoušků.

„Hraju s 23 na zádech celý život. Hrál s ní můj táta, mně ji dali asi ve 13 letech,“ vypráví.

„To je něco úžasného, co tam ti lidi dělají. Odehrál jsem v kariéře už hodně zápasu, ale v životě jsem nezažil 60 minut takový randál."

Sedlák navíc po utkání přiznával, že je hodně pověrčivý. Symboličtější utkání, ve kterém rozhodne o vítězství svého týmu, si tak ani vybrat nemohl. 23. 3. 2023 v den svých 23. narozenin jsou díky němu Berani poslední krok od finále Chance ligy.

V něm se navíc rýsuje opravdu třaskavá bitva. Vsetín také svůj čtvrtý duel s Prostějovem zvládl a na Lapač jede s vedením 3:1 v sérii.

„To je ještě budoucnost. My teď musíme vyhrát hlavně náš zápas a nestarat se o to, s kým budeme případně hrát,“ zůstává Sedlák nohama na zemi i přes euforické vítězství.

Jedno z největších hokejových derby napříč celou Českou republikou je ale skutečně blízko. Vyhrocená finále z let 1995 a 1999 tak dost možná už brzy napíšou své třetí pokračování.

Foto: Libor Kožík, beranizlin.cz

logo TipsportSledujte všechny zápasy MS 2023 v ledním hokeji a získejte za registraci 500 Kč na první sázky!

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz