Oslavy jsme tolik neodpálili, říká Řepík. Libereckou letku přivezl šofér Birner

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

27. dubna 2016, 14:34

Václav Jáchim

V neděli večer vydřeli historický titul pro Liberec, pak si s týmem užívali bouřlivé oslavy. Ve středu ráno sedli Michal Řepík (na snímku), Radim Šimek a Michal Birner do auta, už po obědě parkovali před znojemským zimním stadionem. "Řídil Birny, ten pil nejméně. Takže to dostal na starost," směje se Řepík (na snímku). Nejlepší liberecký střelec v play off dorazil natěšený. Jednu metu zdolal, další je před ním. "Do reprezentace jsem se strašně těšil," přiznává.

Společně s libereckými kumpány dorazil Řepík do města na jihu Moravy s velkým předstihem, jako by se Bílí Tygři nemohli dočkat. "Přijeli jsme dřív, protože jsme se chtěli sklouznout. Z reprezentace nám psali, abychom byli ve Znojmě v půl sedmé večer a přišli se podívat na zápas. Ale my potřebovali jít na led. Dva dny jsme nebruslili, byl tam nějaký alkohol. Je třeba to trošku vyjezdit. Ve čtvrtek bude klasický trénink a pak půjdeme do druhého zápasu proti Švédsku," konstatuje.

V uplynulých hodinách zažil Řepík parádní oslavy historického úspěchu klubu. "Bylo to super.. Z O2 arény jsme v neděli jeli do Liberce, lidé nás čekali na zimáku, kde proběhla párty. Moc příjemné," hlásí. Jelikož věděl, že se má brzy hlásit národnímu týmu, musel se trošku krotit. "Nemohli jsme to odpálit jako ostatní kluci, ti asi pořád pokračují. Užili jsme si to ale také a navíc se moc těšili do reprezentace," dodává.

V bitvách o mistrovský titul nechali Severočeši spoustu sil, logicky se přihlásila únava. Ale někdejší útočník Floridy nebo pražského Lva rychle dobil baterky. "Myslím, že to bude v pohodě. Spíš jsme si odpočinuli mentálně. Finále byly docela nervy, z člověka to jakoby spadne. Samozřejmě - když jsme hráli poslední prodloužení, síly trošku ubývaly. Ale energii budu mít. Do nároďáku jsem se moc těšil, člověka to zase nabije," povídá.

Během oslav stihli hokejisté Liberce různé akce. Jedna z nich proběhla na tamní základní škole. "Já ale nebyl, nedošel jsem tam," směje se. "Jeli jsme na Ještěd, kde jsme se fotili. Pak nás vzal k sobě liberecký primátor, měli jsme pohár, který jsme všude ukazovali. V pondělí proběhla společná večeře, kde byly i manželky," popisuje. Další součást oslav Řepík vynechal. "V úterý kluci absolvovali podpisovou akci, ale tam já nebyl. Ani Radim Šimek, jen Michal Birner. Dostali jsme volno. Kdo jel na nároďák, tak tam být nemusel," hlásí. Veškeré dění po rozhodujícím šestém finále se mu navždy vrylo do paměti. "Když to shrnu - bylo to super. S klukama jsme si to užili," potvrzuje.

Teď už je Řepík součástí národního mužstva a bude bojovat o start na mistrovství světa. Jaké si dává šance, že to vyjde? "Nevím, to je spíš otázka na trenéra. Jsem rád, že tady teď mohu být. Určitě budu mít jednu příležitost, pak se uvidí, jestli se dostanu s národním týmem dál. Odvedu maximum a ukáže se, zda to bude stačit na nominaci," vykládá s nadhledem. Motivaci má obrovskou. Další mistrovské oslavy rád oželel, teď už se soustředí na novou výzvu. Šampionát dosud nikdy neokusil. "Když jsme šli do Liberce, podobný cíl tam byl. Ale kdyby mi to někdo loni v létě říkal, asi bych tomu úplně nevěřil. Celá sezona byla hezká. Kdybych se navíc dostal na mistrovství, byla by to fakt pecka!"

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz