Osmnáctka na vyrovnání nedosáhla, se Švédskem se loučí porážkou

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Česká reprezentace do osmnácti let zakončila turnaj ve švédském Sundsvallu prohou. Na svou stranu nedokázala strhnout ani vyrovnaný duel proti domácímu týmu, jediný gól při porážce 1:3 vstřelil kapitán Tomáš Chlubna.

HokejkaSHOPvanoce

Pozdější rozdíl ve skóre určil už výsledek první třetiny, kterou národní tým prohrál 0:2. Hned první sporné vyloučení totiž Švédové využili a od času 3:33 vedli zásluhou Theodora Niederbacha, před pauzou přidal druhý gól Daniel Torgersson.

Druhou třetinu rozvířily jen bitka Jana Hampla s Mateuszem Szurowskim a neproměněné trestné střílení, k němuž se postavil obránce Michael Krutil. Čeští mladíci s Oldřichem Cichoněm v zádech ale rozhodně neodpadali. Naopak, ve třetí části sahali po vyrovnání!

Naději jim dal hned po začátku využitou přesilovkou Tomáš Chlubna. Jenže na kýženou druhou branku jeho tým nedosáhl, naopak dvě a půl minuty podruhé inkasoval v oslabení z hole Szurowskiho a prohrál 1:3.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Plnili jsme náš plán, myslím, že to byl hodně vydařený zápas,“ hodnotí hlavní trenér Karel Beran. Češi hráli čtvrté utkání ve čtyřech dnech, přesto nemohla být ani řeč o tom, že by v závěru fyzicky nestačili! Soupeř měl přitom v pátek volno.

„Od polovičky zápasu jsme dokázali Švédy přehrávat, několikrát byli až v panice. Za stavu 1:2 jsme se dostali do formy, měli jsme šance, přečíslení, ale prostě nám dneska nebylo dáno, abychom dali o gól víc,“ mrzí Berana.

Osmnáctka tak na turnaji pěti zemí skončí se ziskem čtyř bodů, tři sebrala Švýcarům a jeden Finům. Na třetí příčku by jí to stačilo jen v případě, že Suomi v neděli právě proti Švýcarsku zaváhají, v opačném případě budou Češi čtvrtí.

To samozřejmě nelze hodnotit jako výsledkově povedenou akci, ale po herní stránce český tým nezklamal. „Všechny zápasy byly podobné. Měli jsme krizové chvilky, ale i pasáže, kdy kluci soupeře zatlačili a vytvořili si šance. Bylo tam všechno, co po nich chceme. Tohle je hokej, kterým bychom se chtěli prezentovat do budoucna,“ vypráví kouč, jehož kompletní hodnocení přineseme později.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

ŠVÉDSKO – ČESKO 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Niederbach (Forsfjäll, Stenman), 17. Torgersson (Niederbach), 58. Szurowski (Nybeck, Andrae) – 43. Chlubna (Konečný, Malát).
Rozhodčí: Österberg, Eriksson – Strömberg, Naperotti.
Vyloučení: 5:5.
Využití: 2:1.
Střely na branku: 32:25 (13:10, 10:7, 9:8).
Diváci: 872.
Nejlepší hráč ČR: Michael Krutil.
Švédsko: Vikman – Forsfjäll, Nilsson, Nordh, Wallinder, Ramberg, Lööf, Andrae, Garfve – Magnusson, Stenman, Säll – Torgersson, Niederbach, Ljungkrantz – Ekmark, Nybeck, Bärehag – Eklund, Ljungman, Szurowski. Trenéři: Hävelid a Jonsson.
Česko: Cichoň – Krutil, Kremláček, Talafa, Hampl, Hrádek, Kováč, Binias – Chlubna, Konečný, Malát – Rouha, Vrhel, Slavíček – Klimo, Urban, Slanina – Jiruš, Handl, Malý. Trenéři: Beran, Plodek a Skuhrovec.

Finsko – USA 2:3 po nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Uusikartano (Korkalainen, Viro), 57. Liukas (Korkalainen, Viro) – 16. Berard (Beniers, Tuch), 27. Latsch (Dzhaniyev, Truscott), rozh. nájezd Powell.

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Švédsko 3 3 0 0 0 12:4 9
2. USA 3 2 1 0 0 10:4 8
3. Česko 4 1 0 1 2 4:7 4
4. Finsko 3 0 1 1 1 6:9 3
5. Švýcarsko 3 0 0 0 3 4:12 0

Poslední den turnaje ve Švédsku

Neděle 10. listopadu:
11:00 Švýcarsko – Finsko (Sundsvall)
14:30 Švédsko – USA (Sundsvall)

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz