Osmnáctka se doma dál trápí, v odvetě prohrála s Ruskem 0:5

Foto: Karel Švec, Český hokej

Čeští hokejisté do 18 let nezvládli ani druhý duel v Příbrami, tentokrát stejně starým Rusům nedali ani gól a prohráli 0:5. Sborná je přestřílela vysokým poměrem 43:20 a zvítězila naprosto po zásluze.

Plekanec Chance liga

Domácí hokejisté dostali po gólu v prvních dvou třetinách, pak se ještě drželi na dostřel, ale tři slepené branky v poslední části rozhodly o jednoznačném výsledku pro Rusy.

„Soupeř je lepší, bruslivější, připravenější. My jsme v první třetině drželi do oslabení, která jsme odehráli parádně, i když nám sebrala spoustu sil,“ říká asistent trenéra Radek Bělohlav. Po osmi minutách byl za faul kolenem vyloučen Adam Raška, Češi ubránili oslabení tři na pět, ale těsně před koncem pětiminutovky je už potrestal věšákem pod víko Gordin.

Tím jako by Rusové dali celému utkání ráz, i když solidní práce v oslabeních mohla český tým nabudit. „Odehráli jsme to s velkým nasazením, ale nepřenesli jsme to dál. Dostali jsme jednoho góla, to se může stát. Mysleli jsme si, že nás to trochu nabudilo, ale soupeř si podržel puk a my jsme se na něj nebyli schopni přes hráče dostat. S tím máme problém,“ mrzí Bělohlava.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Ve druhé části měli Češi jen pět střel a po dorážce Šešina prohrávali 0:2. To pro ně byl ale ještě hratelný stav a ve třetí třetině soupeře zatlačili. „Dostali jsme se do hry, ale naším problémem je proměňování šancí.“ Vyložených ovšem mladíci ani moc neměli. Pak dostali po dalším parádním sólu Podkolzina třetí ránu, a byl konec.

„Tak to bývá. Jestliže nedáte gól, tak se můžete snažit, jak chcete. Kdybychom my vedli 1:0 nebo 2:0, soupeř by se taky dostal trochu pod tlak. Takhle hraje v klidu. My jsme z tlaku vytěžili akorát pár zajímavých šancí, ale žádný gól,“ ví Bělohlav.

Reprezentanti se potom nedokázali v defenzivě seskupit a Rusové velký prostor využili ke dvěma pojišťujícím brankám na konečných 5:0. „Kluci si nevěří a třeba u toho třetího gólu se dostanou zbytečně do stoje, hráč nám projede celé hřiště. To se nám stalo i včera. A ty další dva góly, to byly individuální chyby, kdy se prosadí přes našeho hráče vnější kličkou a natlačí se do brány. To by se stávat nemělo,“ pokračuje asistent trenéra.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Sborná je zatím v Příbrami suverénní. Rozehrála se a jakmile vede, nejistí Češi se jí těžko dostávají na kobylku. V odvetě bohužel na úspěch pomýšlet nemohli. „Za dva zápasy dát jeden gól, to je málo,“ pokyvuje bývalý vynikající útočník. Nejlepším českým hráčem druhého utkání byl vyhlášen Adam Najman, v prvních dvou třetinách předváděl vynikající výkon brankář Jan Škorpík.

Osmnáctka to zkusí alespoň v sobotu, trojzápas v Příbrami zakončí znovu od 17:30. Na dosavadní skóre 1:9 musí zapomenout a jít do boje s čistou hlavou a stoprocentní motivací.

„V tomhle směru problém není. Kluci mají o co hrát, mají se o co rvát, těší se na sebe. Ale je potřeba to nadšení přenést na led. A to u některých kluků chybí – aby to dokázali prodat. Ono je fajn, že se dostali sem, ale teď musí chtít víc, aby se v týmu udrželi,“ burcuje Bělohlav. Absence některých krajánků a lídrů je na ledě jasně znát, to je realita.

„Soupeř bude unavenější, my taky. Je třeba se dobře najíst a vyspat. Je těžké hrát tři zápasy za sebou, ale čekají nás i turnaje, kde budou čtyři zápasy za sebou. Není to nic nového, naopak se na to musíme připravit,“ dodává asistent trenéra Hadamczika.

Foto: Karel Švec, Český hokej

ČESKO – RUSKO 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 13. Gordin (Spiridonov, Burenov), 33. Šešin (Bardakov, Gordin), 52. Ovčinnikov (Podkolzin), 52. Amirov (Mironov), 55. Bardakov (Gordin).
Rozhodčí: Bejček, Horák – Brejcha, Jelínek.
Vyloučení: 7:8, navíc Raška (Česko) 5 minut a do konce utkání.
Využití: 0:2.
Střely na branku: 20:43 (7:15, 5:12, 8:16).
Diváci: 680.
Nejlepší hráči: Adam Najman – Nikolaj Burenov.
Česko: Škorpík – Černohorský, Kučeřík, Tureček, Mlčák, Poizl, Homola, Klikorka, Žůrek, Klodner – Mužík, Najman, Teplý – Novák, Peterek, Raška – Pištěk, Čížek, Rychlovský – Koffer, Vitouch, Křemen – Morong. Trenéři: Hadamczik, Židlický a Bělohlav.
Rusko: Gorbunov – Byčkov, Vaščenko, Čisťakov, Burenov, Mironov, Kirpičnikov, Miščakov, Zaruba – Podkolzin, Nikolajev, Gutik – Gordin, Spiridonov, Šešin – Baškirov, Bardakov, Amirov – Chulapov, Ovčinnikov, Nazmutdinov. Trenéři: Filatov, Mironov a Levickij.

Poslední zápas v Příbrami

Sobota 13. října:
17:30 Česko – Rusko ŽIVĚ »

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Karel Švec, Český hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz