Osmnáctka zlomila Slováky v závěru, Vystrčil nepustil gól

Břetislav Vystrčil | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Výtečná návštěva 853 diváků přihlížela ve Velkém Meziříčí prvnímu ze dvou utkání české osmnáctky proti Slovákům. A také výhře s nulou, která se však zrodila až v závěrečné třetině.

Porážka na nájezdy a těsné vítězství, takovou bilanci si hokejisté české osmnáctky odnesli z úvodního dvojzápasu v Chomutově proti Lotyšsku. Také třetí duel v rámci finální přípravy na světový šampionát se nesl ve vyrovnaném duchu a dokonce byl na branky dlouho ještě skromnější než předešlé dva.

V prvních dvou třetinách nepadla ani jedna!

Rozhodovala tak až třetí část. Zápas v ní ze své páté přesilovky v utkání zlomili čeští mladíci, a to ve 44. minutě zásluhou Adama Titlbacha. Dvojici pojistek přidali svěřenci kouče Čermáka až v závěrečné pětiminutovce, konkrétně se o ně postarali obránce Martin Švec a útočník Ondřej Kos.

Své druhé čisté konto v probíhajícím kalendářním roce vychytal Břetislav Vystrčil, jenž za to dostal i cenu pro nejlepšího českého hráče večera. Do této chvíle dostali v přípravě po jedné šanci všichni tři aktuálně zapojení brankáři.

ČESKO – SLOVENSKO 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 44. Titlbach (Kubiesa, A. Král), 56. Švec (Curran, Lisler), 60. Kos (Titlbach).
Rozhodčí: Mejzlík, Vrba – Augusta, Blažek.
Vyloučení: 3:6.
Využití: 1:0.
Diváci: 853.
Nejlepší hráči: Břetislav Vystrčil – Tobias Tomík.
Česko: Vystrčil – Hlinský, Skok, Mrtka, Galvas, A. Král, Švec – Titlbach, Benák, Kos – Jecho, Curran, Lisler – Kubiesa, Daníček, Pohludka – Vaculík, Heš, Poletín. Trenér: Čermák.
Slovensko: Haronik – Zubek, Petráš, Šlank, Kupec, Húževka, Ličko, Kalman – Chovan, Pitka, Zálešák – Lašš, Vrtiel, Maruna – Straka, Prokopovič, Tomík – Hazala, Krchňavý, Liščinský. Trenér: Dendis.

Druhý zápas ve Velkém Meziříčí

Čtvrtek 18. dubna:
16:00 Česko – Slovensko

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz