Ostrava se těší na MS juniorů. V pondělí startuje druhá vlna prodeje lístků

Foto: Alena Zapletalová

Mistrovství světa hráčů do 20 let se blíží. Vrcholná hokejová akce s přehlídkou talentů se v Ostravě a Třinci rozběhne 26. prosince a potrvá do 5. ledna následujícího roku. Zápasy budoucích hokejových hvězd můžete sledovat přímo na místě, v pondělí 16. září totiž bude zahájena druhá vlna prodeje vstupenek.

HokejkaTV

Fanoušci s nákupem vstupenek v první vlně dlouho neváhali a dostupná kapacita zejména na zápasy českého a slovenského týmu byla rychle pryč. Vysoký zájem byl také o lístky na utkání Spojených států amerických, Kanady či Ruska i severských velikánů ze Švédska či Finska.

V rámci příprav šampionátu uvolní organizační výbor do prodeje další vstupenky – od 16. září budou k dispozici vstupenky na všechny zápasy, tedy i na česká a slovenská utkání ve skupině. „Zájem fanoušků o vstupenky na mistrovství světa IIHF v ledním hokeji juniorů nás příjemně překvapil – je důkazem toho, že si čeští fanoušci uvědomují, jakou významnou akci na přelomu roku v České republice přivítáme,” říká Markéta Štěrbová, generální sekretářka organizačního výboru. „Zároveň jsme rádi, že nastavená cenová politika byla fanoušky přijata pozitivně.”

Ostravské Vánoce? Speciální! S hokejem

Na mediálním brífinku přímo v útrobách OSTRAVAR ARÉNY se podělila i dojmy z prohlídky, kterou absolvovali i zástupci IIHF. „Ujasnili jsme si, kde přesně bude co umístěno. Některé blokace tak můžeme zrušit a vstupenky uvolnit do prodeje. V Ostravě bude k dispozici více lístků než v Třinci vzhledem ke kapacitě obou arén,“ vysvětluje.

„Zároveň bych chtěla poděkovat za podporu, kterou v tomto regionu dostáváme po všech stránkách. Šampionát se nám tady velmi dobře připravuje. Mistrovství světa juniorů je druhou největší akcí Mezinárodní hokejové federace a podle toho k němu přistupujeme a věnujeme mu náležitou pozornost,“ pokračuje Štěrbová.

„Na šampionát se moc těšíme. Budou to speciální Vánoce. Vánoce s hokejem. Minulý týden jsem se byl podívat na návštěvě za paní primátorkou Třince, kde se na mistrovství světa také velice těší. Bude to veliké,“ slibuje primátor města Ostravy Tomáš Macura.

Foto: Vladimir Gorshkov / www.instagram.com/ph_gorshkov

Hokejového svátku se nemůže dočkat doslova celý region. „Chtěl bych zdůraznit, že Moravskoslezský kraj s hlavním městem Ostrava se stává centrem sportu v České republice. Nejvýznamnější akce se konají právě zde. Je to o tom, jaké tady máme zázemí a zároveň o přístupu municipalit a kraje. Jsem rád, že v kraji jsou sportoviště a arény, kde se mohou podobné velké akce konat. Jsem přesvědčen, že se obě haly zaplní,“ hlásí náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislav Folwarczny.

„Jsme rádi, že se mistrovství světa juniorů může odehrát právě v Ostravě a Třinci. V obou městech jsou krásné arény. Navíc je tady velice zkušený organizační výbor, takže věříme, že se nám tady podaří zorganizovat povedený šampionát, a že si na něj fanoušci najdou cestu a přijdou se podívat na budoucí hokejové hvězdy,“ přeje si zástupce Mezinárodní hokejové federace Florian Mayer.

Kolik stojí vstupenky? A kde je získat?

Ceny vstupenek na juniorský hokejový šampionát začínají na 90 korunách. Vstupenky na utkání českého týmu v základní skupině stojí 290 Kč, finále juniorského šampionátu bude možné zhlédnout za 450 Kč. V první fázi prodeje, která začala v březnu, bylo prodáno téměř šedesát procent vstupenek z celkové prodejní kapacity.

Vzhledem k bezproblémové viditelnosti ze všech míst obou hostujících arén jsou na daný zápas k dispozici vstupenky vždy v jedné cenové úrovni. Vstupenky na zápasy základní skupiny jsou ve třech cenových kategoriích dle atraktivity zápasů – 290 Kč, 240 Kč a 140 Kč. Cena vstupenky pro všechna utkání domácího, českého týmu v základní skupině – ve čtvrtek 26. prosince proti Rusku, v sobotu 28. prosince proti Německu, v pondělí 30. prosince proti USA a 31. prosince proti Kanadě – je stanovena na 290 Kč.

Foto: Vladimir Gorshkov / www.instagram.com/ph_gorshkov

Za stejnou sumu 290 Kč mohou diváci zhlédnout také všechna čtvrtfinálová utkání, která se odehrají v obou městech: dvě v Ostravě a dvě v Třinci. Závěrečná část turnaje se uskuteční v Ostravě – semifinále a finále se hraje v OSTRAVAR ARÉNĚ. Na semifinále budou vstupenky k dispozici za 290 Kč, zápas o bronz vyjde fanoušky na 350 Kč a finálový duel na 450 Kč. Vstupenky na zápasy o udržení v elitní skupině, které se odehrají na ledě OSTRAVAR ARÉNY, se budou prodávat za 90 Kč.

Prodejní kapacita OSTRAVAR ARÉNY v Ostravě je 7800 míst. Kapacita WERK ARÉNY v Třinci je 4200 míst. Blokace v obou arénách činí přibližně 25 procent kapacity arén a zahrnují blokace pro IIHF, týmy, média, technické blokace. „Část technických blokací ještě musíme držet třeba směrem k médiím a televiznímu vysílání. Do začátku šampionátu ale do prodeje uvolníme maximum vstupenek,” dodává Štěrbová.

Vstupenky si mohou zájemci zakoupit online prostřednictvím webových stránek šampionátu 2020.worldjuniors.hockey, případně na pokladnách v prodejních místech Sazky.

Ceny vstupenek na MS juniorů 2020

základní skupina: 140 - 240 - 290 Kč
čtvrtfinále, semifinále: 290 Kč
zápasy o udržení: 90 Kč
zápas o bronz: 350 Kč
finále: 450 Kč.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz