Ostrava se těší na MS v para hokeji. Trenér Bříza odkryl širší nominaci

Foto: facebook Czech sled lions

Kouč Jiří Bříza zveřejnil širší nominaci na mistrovství světa v para hokeji, které bude ve dnech 27. dubna až 4. května 2019 hostit Ostrava.

Nový fanshop

Kouč české para hokejové reprezentace Jiří Bříza v širší nominaci ukázal na dva brankáře, čtyři obránce a deset útočníků. Národní tým vstoupí do turnaje v sobotu 27. dubna proti Japonsku, o den později vyzve Švédsko a skupinu B zakončí bitvou s Itálií. Skupinu A tvoří Kanada, USA, Jižní Korea a Norsko. Nový mistr světa bude znám v sobotu 4. května.

Hašek ambasadorem? Vůbec jsem neváhal!

Do Ostravy se světový šampionát v para hokeji vrací po deseti letech. Zatímco tehdy jej ještě pod názvem sledge hokej hostil porubský stadion, letos se uskuteční ve Vítkovicích. „Jsme velmi rádi, že tato prestižní akce se bude konat zrovna v Ostravě, protože srdce Ostravanů bijí pro sport," uvedl pro sport.cz předseda organizačního týmu Jiří Šindler.

Ambasadorem turnaje je legendární brankář Dominik Hašek. „Jsou to dva tři měsíce, kdy mě organizátoři oslovili s touto nabídkou. Vůbec jsem neváhal. Obzvláště, když se mistrovství světa bude hrát v aréně, kde jsem získal svůj poslední extraligový titul," připomněl sezonu 2009/10, kdy Pardubice ve finále zdolaly Vítkovice hladce 4:0 na zápasy.

„Není sranda se na tom vůbec udržet. Měl jsem problém se vůbec rozjet. Smekám klobouk."

Někdejší gólman Chicaga, Buffala, Detroitu a Ottawy si jízdu na speciálních saních v Ostravar Aréně dokonce vyzkoušel. Stejně jako vítkovický zadák Jan Výtisk. „Není sranda se na tom vůbec udržet. Ještě v té rychlosti, jak oni hrají a ze které střílejí. Měl jsem problém se vůbec rozjet. Smekám klobouk," líčil jeden z největších bojovníků v extralize.

Širší nominace na MS v para hokeji

Brankáři:
Michal Vápenka (HC Sparta Praha sledge hokej), Martin Kudela (HC Sledge Studénka).

Obránci:
Pavel Kubeš, Pavel Doležal, Tomáš Kvoch (všichni SHK Mustangové AUTO IN), Miroslav Hrbek (SKV Sharks Karlovy Vary).

Útočníci:
Zdeněk Krupička, Miroslav Novotný, Jiří Raul
(všichni HC Sparta Praha sledge hokej), David Palát, Zdeněk Hábl, Zdeněk Šafránek (všichni SHK LAPP Zlín), Michal Geier, Karel Wagner (oba SKV Sharks Karlovy Vary), Lukáš Kořínek (SHK Mustangové AUTO IN), Zdeněk Klíma (SOHO Olomoučtí Kohouti).

Realizační tým:

Hlavní trenér: Jiří Bříza
Asistent trenéra: Michal Tereska
Trenér brankářů: Jakub Novotný
Manažerka týmu: Jaroslava Krakovičová


Sázej na zápasy MS s bonusem 500 Kč od Sazkabetu!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz