Ostřížek nadchl sólem: Když trenéři člověku věří, hraje se mu lépe

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Když si věří, dokáže velké věci. Útočník David Ostřížek v utkání proti chomutovským Pirátům oslnil elegantním sólem, kterým odstartoval olomoucký obrat, jenž vyvrcholil v první domácí výhru Hanáků od 7. prosince. „Konečně jsme to urvali, potřebovali jsme doma ukopat takový výsledek,“ prohlásil.

HokejkaTV

Jak se zrodil váš působivý gól?
Chomutovu končila přesilovka. Honza Jaroměřský ometl puk o mantinel. Zprvu jsem se bál, že dostanu ránu, pak jsem si ale uvědomil, že jejich beci couvají, tak jsem to zkusil nakopnout. Jel jsem proti obránci jeden na jednoho, naznačil jsem střelu, on stáhl nohy k sobě a trochu přibrzdil. Tak jsem to zkusil. Pak jsem šel do bekhendu a dal gól.

Po řadě asistencí jste tedy zapsal i branku.
Přesně. Konečně po pár zápasech. Za to jsem rád.

Zápas proti Chomutovu rozhodl váš první útok. Sedí vám spolupráce s Alešem Jerglem a Janem Knotkem?
Jsem rád, že jsme každý dali gól a zlomili tu domácí sérii proher. Je to fajn, sedí nám to. Občas možná musíme ještě o trochu zodpovědněji dozadu.

Zvlášť u vás a Aleše Jergla jde vidět, jak důležité je sebevědomí. Souhlasíte?
Souvisí to všechno se vším. Když má člověk prostor a trenéři mu věří, hraje se mu daleko lépe, než když je na okraji sestavy a bojuje o to, aby vůbec hrál. Jsem rád za to, že to je teď tak, jak to je. Budeme se snažit hrát stejně nebo ještě lépe.

Zapsali jste první domácí výhru v roce 2019. Úleva?
Konečně se to povedlo. Klobouk dolů před fanoušky, že nás přišli podpořit v takovém počtu, i přesto jak jsme poslední dobou hráli. Konečně jsme to urvali, potřebovali jsme doma ukopat takový výsledek.

Ale výhra se nerodila lehce. Bylo to vydřené?
Bylo. Nelepilo nám to, nebylo to z naší strany úplně ono. Je super, že jsme dokázali zápas otočit v náš prospěch. Dokazuje to, že sílu máme.

Rozjetý Jergl: Užívám si, že na mě trenéři sázejí

Jak důležité bylo zlomit sérii domácích nezdarů vzhledem k tomu, že v poslední čtvrtině základní části hrajete na svém ledě hned osmkrát?
Potřebovali jsme to jako sůl. Obzvlášť po těch dvou zápasech, kdy jsme doma nedokázali dát ani gól. Teď se od toho můžeme odrazit. Po repre pauze hrajeme osm z jedenácti zápasů doma, což je obrovská výhoda. Je dobře i to, že jsme teď z venku dokázali něco odvést, i když to taky nebylo úplně ono.

Jaké máte do poslední čtvrtiny ambice? Hlavně zůstat v desítce, nebo pošilháváte i po šestce?
Jdeme do toho s tím, abychom každý zápas vyhráli. Uvidíme, jak to bude. Určitě nebudeme počítat body, to je vždycky cesta do pekla. To v žádném případě nechceme dopustit. Budeme hrát tak, abychom vyhráli co nejvíc zápasů a ukázali, že můžeme hrát s každým.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz