Ostuda! V Jaroslavli poničili hrob útočníka, který zahynul při katastrofě

7. července 11:44

Václav Jáchim

Někdy se dějí věci, nad kterými zůstává rozum stát. Během víkendu došlo k ostudě v Jaroslavli, Neznámí vandalové tam poničili hrob útočníka Ivana Tkačenka, který v září 2011 zahynul při letecké katastrofě tamního Lokomotivu.

partneři českého hokeje

O události informují ruská média s odkazem na zdroje serveru 76.ru. Hrob s pamětní deskou ruského reprezentanta stojí na hřbitově v Jaroslavli a je přístupný veřejnosti. Rodina ho nechala vybudovat poté, co se Tkačenko zabil při leteckém neštěstí 7. září 2011.

„V sobotu jsme hrob navštívili a všechno bylo v pořádku. K poškození muselo dojít v neděli večer. Zavolal nám člen ostrahy a o všem nás informoval," uvedl otec zemřelého Leonid Tkačenko.

Neznámí vandalové na hrobě rozbili sklo a poničili kámen, zároveň ukradli ozdobný rám. „Byl také ulomen roh hrobu, rám je kompletně pryč," doplnil Tkačenko starší. Rodina se bude snažit, aby byl památník bývalého útočníka Lokomotivu co nejdřív opraven.

Leonid Tkačenko odmítá, že by šlo o čin chuligánů. „Jednalo se o demonstraci," řekl bez bližších podrobností. Jak informuje agentura RIA-Novosti, případem se zabývá policie, která veškeré informace o poničení hrobu prošetřuje.

Ivan Tkačenko patřil k oporám Lokomotivu Jaroslavl a byl jednou ze 44 obětí leteckého neštěstí, k němuž došlo 7. září 2011. Letadlo s výpravou Lokomotivu odlétalo z letiště Tunošňa u Jaroslavle k prvnímu utkání sezony do Minsku.

Letoun Jak-42 se ale při vzletu dostal do potíží a záhy po startu havaroval. Na palubě byli i čeští reprezentanti Karel Rachůnek, Josef Vašíček a Jan Marek, slovenský internacionál Pavol Demitra a řada dalších osobností světového hokeje.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz